Антоанета Стефанова спечели победа в 8-мия кръг на европейското първенство по шахмат

Антоанета Стефанова спечели победа в 8-мия кръг на европейското първенство по шахмат

Стефанова победи с белите фигури рускинята Олга Гирия

Международната гросмайсторка Антоанета Стефанова /България/ победи с белите фигури Олга Гирия /Русия/ в партия от 8-мия кръг на индивидуалното европейско първенство по шахмат за жени, което се провежда в турския град Газиантеп. Бившата световна и бивша европейска шампионка има в актива си 5,5 точки.

В партия от 8-мия кръг Ива Виденова /България/ загуби с белите фигури от Даря Шарочкина /Русия/. Тя има в актива си 3,5 точки.

След 8-мия кръг начело във временното класиране с по 6,5 точки са три шахматистки: Адела Кристина Фоизор /Румъния/, Валентина Гунина /Русия/ и Ана Мизичук /Словения/. В европейското първенство, което се провежда в 11 кръга по швейцарската система, играят 103 шахматистки.

Ясни са новите стандарти в щангите, Насар няма да има проблеми в новата категория

Вижте подробности

Сестри Стоеви станаха шампионки на двойки в Италия

Те победиха туркини на финалае

Рамазанов и Магамаев със сребърни медали в Турция

Двамата загубиха във финалите си на турнира по борба "Яшар Догу"

Спортът по телевизията днес

Вижте богатата неделна програма

Страхотно! Трети медал за Петър Мицин от ЕП по плуване

Българинът грабна среброто на 800 метра свободен стил

Сестри Стоеви са на полуфинал в Италия

Наложиха се над украинки

Сестри Стоеви са четвъртфиналистки в Италия

Стефани продължава напред и на сингъл

СТРАХОТНО: Петър Мицин е европейски шампион

На 400 метра свободен стил

Налбантова с втора победа на турнир в САЩ

Калояна Налбантова постигна втора поредна победа и се класира за четвъртфиналите на единично жени на турнира по бадминтон от сериите BWF World Tour Super 300 в Каунсил Блъфс (САЩ).