Аоияма с трета победа на турнира в Токиo

Аоияма с трета победа на турнира в Токиo

Лидери с пълен актив от по 7 победи са двамата велики шампиони Хакухо и Какурю

Българинът Даниел Иванов-Аоияма постигна трета победа на турнира по сумо в японската столица Токио.

"Маегашира-3" Аоияма се наложи над "маегашира-4" Осунаараши с хватката "йорикири" в среща от седмия кръг на надпреварата.

Така българинът е с баланс от 3 победи и 4 поражения. В осмия кръг утре Аоияма ще срещне "одзеки" Гоейдо, от когото има девет загуби в девет двубоя.

Лидери в турнира с пълен актив от по 7 победи са двамата велики шампиони Хакухо и Какурю. Третият действащ "йокодзуна" Харумафуджи се оттегли от надпреварата преди два дни поради контузия.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.