Българи на финал на международен турнир по бадминтон

Българи на финал на международен турнир по бадминтон

Вижте подробности

Българите Иван Русев и Илиян Стойнов се класираха за финала на двойки мъже на международния турнир по бадминтон в Талин (Естония), който е квалификация за олимпийските игри в Париж 2024. 

Във втория си мач за деня поставените под номер 2 национали спечелиха без проблеми срещу Николас Мюлер и Мин Цюан Фам (Швейцария) с 21:14, 21:16 за 34 минути.

За Русев и Стойнов това е четвърти пореден успех в надпреварата и първи финал като двойка. В спора за титлата утре те ще срещнат представителите на Сингапур и седми в схемата Къан Ло и Шън Лоу. 

Ансамбъл жени на България отпътува за Баку

“Златните момичета” ще защитават Европейската си купа

Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.

Още 500 деца и родители получиха подкрепа от  „Съвет за спортно развитие – Пловдив“

За два месеца фондацията помогна на 10 турнира, в които участваха над 2000 деца

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.