Българин стана шеф в световното колоезнеде

Българин стана шеф в световното колоезнеде

Драгомир Кузов беше избран за член на Техническата комисия

Драгомир Кузов беше избран за член на Техническата комисия (Equipment Commission) на Международния колоездачен съюз (UCI). Така той стана първият българин в 117-годишната история на организацията, който влиза в нейните редици.

 

Кузов е бивш шосеен състезател, майстор на спорта, създател на велосипедната марка "DRAG" през 1998 година в град София. Tой подпомага много български и чуждестранни таланти в техния път към професионалното колоездене.
 
Като част от техническата комисията Кузов ще има глас и ще отговаря за велосипедите и екипировката, която ще се използва във всички състезания под егидата на UCI, в това число Световни първенства и Олимпийски игри.
 
"Това е огромно признание за България. За мен е голяма чест да бъда в екипа на UCI. Отговорността е голяма и през следващите четири години ще се постарая да оправдая доверието, което ми е гласувано. UCI вече има ефективна политика относно техническите изисквания към велосипедите и екипировката, които се използват в състезания, но има и какво да се подобри. Ще вложа всичките си знания и усилия да подпомагам развитието на световния колоездачния спорт и борбата с технологичните измами. Винаги се стремим да развиваме продукти на световно ниво и смятам, че това е заслужено признание за многото години труд на екипа на DRAG", каза Кузов.
Есад Бозали на репешаж на Световното за младежи в Самоков

Останалите трима представители на страната във втория ден на турнира отпаднаха

Олимпийският шампион Магомед Рамазанов пропуска световно първенство по борба

Златният медалист от Париж 2024 ще се подложи на операция.

България отново без полуфиналисти на световното първенство по борба за младежи в Самоков

България остана без полуфиналисти и във втория ден на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи. 

Ненад Лалович откри шампионата на планетата за юноши и девойки по борба в Самоков

Вижте подробности

Рокада на върха в Българската федерация колоездене

Евгений Балев предаде управлението на своя заместник Александър Алексиев

Световен рекорд в колоезденето

Състезаващият се за Великобритания колоездач Мат Ричардсън постави световен рекорд в колоезденето на писта на 200 метра с летящ старт, като стана първият човек, счупил границата от 9 секунди.

МОК с революционно решение за Игрите в Лос Анджелис 2028

Новините за организаторите са повече от добри

Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.

България е на полуфинал на ЕП по хандбал

България завърши на второ място в предварителна група "А" на европейското първенство по хандбал за девойки до 17 години, дивизия Б.