България с бронз на Световната купа в Казан (ВИДЕО)

България с бронз на Световната купа в Казан (ВИДЕО)

Националките по художествена гимнастика със силно представяне

Националният ансамбъл на България спечели бронзов медал в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Казан (Русия). Българките разделиха третото място с тима на Израел, след като двата състава събраха еднакъв сбор от 35.000 точки. Световните шампионки от Измир 2014, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, получиха оценка от 17.550 точки вчера на пет ленти.

Днес възпитаничките на Ина Ананиева бяха оценени със 17.450 точки за съчетанието с два обръча и три чифта бухалки. Българските гимнастички ще участват на двата финала на отделните уреди, които са в неделя. Титлата в многобоя при ансамблите очаквано спечелиха домакините от Русия със сбор от 35.950 точки. На второ място е Беларус с 35.350 точки.

В надпреварата участват 18 ансамбъла. Сред официалните лица от Техническия комитет на ФИГ на турнира беше и трикратната световна шампионка Мария Гигова.

В многобоя при жените Невяна Владинова се представи много силно и завърши на осмо място, но не успя да се класира за финалите на отделните уреди. Тя събра сбор от 69.500 точки, след като беше оценена със 17.450 точки на обръч, 17.300 точки на топка, 17.300 точки на лента и 17.450 точки на бухалки. Мария Матева остана на 18-о място с 67.400 точки. Тя допусна грешки на лента и получи едва 15.900 точки.

На останалите уреди има 17.200 точки на обръч и топка и 17.100 точки на бухалки. Титлата в многобоя спечели Маргарита Мамун (Русия) със 75.550 точки. След нея се наредиха сънародничките й Яна Кудрявцева със 75.250 точки и Александра Солдатова със 74.300 точки. Утре състезанието приключва с финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите.
 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.