България събра общо 13 медала на Европейското по художествена гимнастика

България събра общо 13 медала на Европейското по художествена гимнастика

Отлично представяне на момичетата ни в Баку

България спечели общо 13 медала от Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан.

Българският отбор обра най-важните титли при жените - тези в многобоя. В индивидуалната надпревара Боряна Калейн се качи на най-високото стъпало, а ансамбълът стана абсолютен европейски шампион за първи път от 33 години. Стилияна Николова успя да се пребори за бронз в многобоя. 

 

Във финалите на отделните уреди Боряна Калейн и Стилияна Николова спечелиха по още два медала - бронз на обръч и сребро на бухалки за Калейн и сребро на топка и бронз на лента за Николова. Ева Брезалиева, която дебютира на Европейско първенство, спечели сребърно отличие на лента. 

Ансамбълът успя да стигне и до сребърен медал на пет обръча във финалите на отделните уреди, но в изпълнението си на смесената композиция с ленти и топки българките допуснаха грешка и останаха извън топ 3. 

В отборната надпревара България защити титлата си от Тел Авив 2022. 

При девойките ансамбълът остана втори в многобоя, но спечели две златни отличия от финалите на отделните уреди. 

Бяла е вторият полуфиналист за хандбалната Купа на България

Домакинът на Финалната четворка и защитаващ трофея си от миналия сезон за купата на  България по хандбал за жени Бяла се справи без особени проблеми със Сливница с 42:30 (28:12) във втория полуфинал.

Етър е на финал за женската хандбална Купа

Етър 64 победи Свиленград с 27:21 (10:11) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени за четвърти пореден сезон.

Сестри Стоеви с бронз на турнир в Швейцария

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха бронзов медал на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300“ в Базел (Швейцария) с награден фонд 250 хиляди долара.

Белчо Горанов вече е генерален секретар в родната борба

Решението бе утвърдено от Управителния съвет

Лечева: БОК  няма бюджет за 2026 година

Българският олимпийски комитет все още няма приет бюджет за 2026 година заради продължаващата институционална криза.

„Мистерия в разцвет“ на MrBit предлага нови награди и изненади за играчите

Сезонните промоции често предоставят допълнителни възможности за забавление