България си тръгва от Будапеща с 4 титли и 9 медала (ВИДЕО)

България си тръгва от Будапеща с 4 титли и 9 медала (ВИДЕО)

Отлично представяне на нашите момичета на Европейското първенство

България завърши с девет медала участието си на Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща, Унгария.

Българките спечелиха най-важните титли в многобоя и в индивидуалното, и при ансамблите. Стилияна Николова триумфира в индивидуалната надпревара с безапелационна игра, а момичетата на Весела Димитрова и Ясена Стойнева в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Маргарита Василева и Рейчъл Стоянов защитиха европейската си титла от Баку 2023 с две прекрасни изигравания и много високи оценки.

В отборната надпревара, ансамбъла, Боряна Калейн, Стилияна Николова и Елвира Краснобаева също защитиха титлата на България от последното Европейско в Азербайджан.

Във финалите на отделните уреди Калейн стана шампионка на обръч и взе бронз на бухалки, Стилияна Николова завоюва сребро на обръч, а Елвира Краснобаева спечели бронз на лента на първото си Европейско.

При девойките Магдалена Вълкова взе бронз на топка, а Дара Малинова завоюва сребро на лента.

Ансамбъл - Обръчи

Как спортът промени културата на онлайн играчите

Българският спортен фен е сложна фигура.

Внезапно почина наша шампионка

Мария Митева си отиде на 53 години

Антоанета Стефанова разделя второто място на Световното по блиц шахмат

Гросмайстор Антоанета Стефанова дели местата от второ до четвърто при жените след изиграването на десет от 15-те кръга на световното първенство по блиц в Доха, Катар.

Хандбалистите се събират на лагер преди евроквалификацията с Турция

Мъжкият национален отбор по хандбал на България се събира още в първите дни на новата година за предстоящите два мача срещу Турция от предквалификациите (т. нар. Promotion Round) за Европейското първенство през 2028-а, съобщават от Българската федерация по хандбал.

Антоанета Стефанова 20-а на световното по ускорен шахмат

Гросмайстор Антоанета Стефанова се класира на 20-о място при жените на световното първенство по ускорен шахмат в Доха, Катар.

Родният кикбокс с 900 медала през 2025 година

Зад тези цифри стоят хиляди часове подготовка, написаха от конфедерацията