България стартира с победа над Ирландия на европейското отборно по бадминтон

България стартира с победа над Ирландия на европейското отборно по бадминтон

И трите българки спечелиха на сингъл

Женският национален тим на България стартира с победа с 5:0 срещу Ирландия в група 3 на европейското отборно първенство по бадминтон, което започна днес в Базел (Швейцария).

Първата ракета на България Петя Неделчева победи в оспорван мач Клоуи Макгий с 19:21, 21:18, 21:16 за 62 минути. Стефани Стоева се наложи над Алана Стивънсън с 21:4, 21:14 за 22 минути, а Димитрия Попстойкова разгроми Джени Кинг с 21:8, 21:11 за 19 минути.

На двойки Стефани Стоева и Линда Зечири победи Шинийд Чембърс и Клоуи Макгий с 21:10, 21:10 за 25 минути, а Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова само за20 минути спечелиха срещу Джени Кинг и Алана Стивънсън с 21:7, 21:5.

В другия мач от групата Франция победи Холандия с 4:1. Утре от 19.00 часа българско време България ще играе с Холандия.

Браво! България завърши с 13 медала на “София къп”

В турнира участваха представителки на 28 държави, а нашата страна беше представена от 14 грации.

Локомотив Горна Оряховица вдигна Купата на България в хандбала

Инфарктен финал с Шумен

Спартак (Варна) с бронз от Купата на България по хандбал за мъже

След победа в мача за третото място над миналогодишния носител на трофея Фрегата (Бургас)

Диана Петкова подобри националния рекорд на 100 метра бътерфлай

По време на Държавното отборно първенство по плуване в Пловдив

Анастасия Калева стана шампионка на международния "София къп"

Анастасия Калева стана шампионка, а Яница Динева спечели бронз в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика "София къп".

Шумен е на финал за Купата на България по хандбал

Шумен 61 се класира за финала в турнира за купата на България по хандбал за мъже, след като победи Спартак Варна във втория полуфинал в "Арена Шумен" с 22:20 (11:13).