България става балкански център на колоезденето

България става балкански център на колоезденето

„В Пловдив се строи колодрум с 8000 места, който може да приеме състезания от най-висок ранг и да осигури отлични условия за подготовка на всички колоездачи от региона"

България да стане балкански център на колоезденето, поиска министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков по време на срещата си с Емин Муфтуоглу - президент на Балканския съюз, на турската федерацията и кандидат за вицепрезидент на Европейската централа.

„В Пловдив се строи колодрум с 8000 места, който може да приеме състезания от най-висок ранг и да осигури отлични условия за съвместна подготовка на всички колоездачи от балканския регион", информира Нейков.

"Работя много добре с ръководството на нашата федерация и за мен е изключително важно страната ни да има представители в отделните комисии на Европейската централа.“

Емин Муфтуоглу се съгласи, че географското разположение на Пловдив е изключително благоприятно за обособяването на балкански център.

Гостът изказа задоволството си от взаимодействието с Българската федерация в лицето на президента Петър Бончев и неговия заместник Николай Колев, който е и вицепрезидент на Балканския колоездачен съюз.

„Виждам, че България има изключително положително отношение към нашия спорт. Партнираме си добре и турските колоездачи ще се подготвят в Пловдив за Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г.“, коментира Муфтуоглу.

Министър Нейков и гостът му си размениха плакети като израз на доброто сътрудничеството.

Доминация на грациите ни в първия ден на „София къп“ 2026

Първият състезателен ден при девойките на международния турнир по художествена гимнастика „София къп“ 2026 премина под пълния контрол на българските гимнастички.

Пращаме пълен отбор по щанги на Евро 2026

Двама отпаднаха от състава, а след наказание за допинг в него отново е Дейвид Фишеров

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.