България загуби от Гърция

Спартак Варна ще гони гол № 300 в шампионата този уикенд

Националният отбор на България по хандбал при жените допусна две загуби в контролните срещи, които се играха в Гърция срещу националния тим на домакините. Първата среща в град Лехово завърши при резултат 32:23, като националките ни до 40-та минута играеха гол за гол.

В последните минути допуснаха няколко гола и двубоя завърши с аванс от 9 попадания за домакинките. Във втората среща, която се състоя в спортен комплекс Аминтео водените от Десислава Илиева националки претърпяха второ поражение от Гърция с 26:25 в изключително равностойна среща. В двете проверки играха предимно млади хандбалистки, които са бъдещото на женския национален отбор. Сред тях се отличиха Роксана Радева от ХК Свиленград, Лидия Ковачева , Силвия Атанасова  и Боговеста Йосифова и трите от ХК Бъки- Габрово.

Гръцките специалисти по хандбал, които изгледаха двата мача, дадоха високи оценки за представянето на българките и според тях отбора има добра основа за успехи на международно ниво. Националките ни се завърнаха късно снощи след дългото пътуване.  В същото време този уикенд предстои 9-ия кръг от Държавното първенство при мъжете и жените. Отборът на Спартак Варна, които няма загуба от началото на шампионата ще гони гол №300 в мъжкото направление в двубой срещи последния в класирането Интер-Академик. „Соколите” са вкарали 262 гола до момента и имат реален шанс да увеличат головата си разлика с още 38 попадения. Гостите от Благоевград имат най-слабата защита, като до момента са допуснали 258 гола.