Българка спечели бронз от Европейската купа по фехтовка

Теодора Вутова от ЦСКА се пребори за медала в конкуренцията на повече от 190 сабльорки

Теодора Вутова спечели бронзов медал от турнира от Европейската купа по фехтовка. Надпреварата се проведе през уикенда в Австрия. 17-годишната представителка на ЦСКА направи най-силното състезание в кариерата си и само малшансът я остави извън финала. Теди, която наскоро стана носител на приза Спортист на годината на ЦСКА фехтовка, започна повече от впечатляващо новата 2018 година, класирайки се на трето място в престижното състезание в конкуренцията на повече от 190 сабльорки.

Вутова започна с два успеха над румънките Дениса Сербан и Мария Бадеа. Впоследствие се справи с американката Кеона Моя, представителката на Франция Луна Пеле и Микаела Авакиан (САЩ). В оспорваната битка за финала Теди отстъпи пред белгийката Жолиен Кортен с 14:15 точки.

Резултатите на Фехтовален клуб ЦСКА са налице, благодарение и на финасовата помощ на efbet. За последната година "червените" имат два медала от Европейска купа, представител в Топ 10 на световната ранглиста, носител на Купа България и още редица златни медали от турнири за Купата и турнири от сериите "Мастърс".