Балон приютява гимнастичките на световното в София

Балон приютява гимнастичките на световното в София

Слагат 4 килима за тренировки във въздушната зала

София се подготвя за едно от големите спортни събития в света за тази година - световното първенство по художествена гимнастика, което ще се проведе в зала "Арена Армеец" между 10 и 16 септември.
 
За надпреварата в България ще пристигнат впечатляващите 886 души от 54 държави, като 176 ще са гимнастичките в индивидуалната надпревара и 215 гимнастички от 36 ансамбъла. 
 
Специално за събитието и във връзка с големия брой участници ще бъде издигнат допълнителен балон пред залата.
 
Балонът ще бъде с дължина 60 метра и височина 27 метра. В него ще бъдат изградени 4 тренировъчни килима, зони за хореография, загряване и стречинг.
 
Малката зала също ще се използва за тренировки, а в голямата ще се проведат квалификациите и състезанията.

 

Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.

Изгряваща надежда: Карина Маринкова с престижна награда от Фондация „Димитър Бербатов“ 

Карина Маринкова, заслужено грабна титлата „Лауреат“ в категория „Изкуство“ за ученици от 1. до 4. клас

Стилияна Николова с ново съчетание на лента

Ева Брезалиева се лекува от болки в крака преди Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна

Николай Илиев донесе европейска титла, България с 5 медала от Евро 2026

Радослав Великов-младши взе сребърно отличие

Кореецът Чанг Ван Сео спечели Световната купа по модерен петобой в Пазарджик

Туркинята Лике Озюксел е първа при дамите

Вингегор с втора победа за последните 3 дни в Обиколката на Италия (ВИДЕО)

Понеделник е почивен ден