Базата за стрелците ни се подобрява

Базата за стрелците ни се подобрява

И Таню Киряков с шанс за Лондон

На турнира за Световната купа в Мюнхен миналата седмица младата надежда на страната ни в спортната стрелба Антон Ризов, спечели олимпийска квота на въздушна пушка и сребърен медал на малокалибрена пушка. Така той придобива правото да участва в три дисциплини - на въздушна пушка, на малокалибрена легнал и от три положения. Треньорът на Ризов Веселин Петков определено смята, че състезателят има качествата да постигне мечтата си - влизане във финала на Олимпиадата догодина. С резултатите си в Мюнхен младежът подобрява 5 национални рекорда и изравнява един. Миналата година е подобрил 6 национални рекорда.
 

На същия турнир в Германия двукратната ни олимпийска шампионка Мария Гроздева взе квота на пистолет, а три месеца по рано същото постигна и Антоанета Бонева. И двете ще могат да стрелят на малокалибрено и на въздушно оръжие, с което до момента общо имаме гарантирано участие на 7 дисциплини  на Олимпиадата в Лондон.  Имаме шанс още двама наши стрелци да се преборят за олимпийски квоти - Петя Луканова на пушка при жените и Таню Киряков на пистолет, каза днес президентът на федерацията Камен Шишманов в Пресклуб "България" .

Материалната база на стрелбата се подобрява, стана ясно на пресконференцията. В новата спортна зала в София ще има 25 коридора за тренировки на въздушно оръжие. Започва изграждането на модерен стрелкови комплекс в Пловдив. Около 700 000 лв ще струва модернизацията на стрелбището в Панчарево.

За патрони, оръжие, екипировка и всякакви консумативи тази година е отпуснат бюджет от 240 000 лв. от МФВС. Каква част до момента е изхарчена, ръководството не можа да каже на пресконференцията, но са закупени много неща. Мария Гроздева и Валери Григоров претендират за скъпи анцузи от по 3000 лв, но това е нереално, сподели преди пресконференцията К. Шишманов. Има хубави на по-ниски цени, каза той. Преди време са закупени вносни шуби, които се оказали не съвсем качествени и няма да се използват. За стрелците е особено важно да са добре облечени и да се пазят от студа. Не е ли  по-добре на елитните състезатели да им се дават парите и те сами да си избират какво да си купят? За доставката на патроните няма никакъв проблем сега, поясни ръководството на БФ Спортна стрелба.

 

Треньорката на хандбалните ни националки: Благодаря ви за българския дух

Мелина Спасова бе определена за №1 на турнира

Българското участие на Европейското по плуване приключи с национален рекорд и 11-о място

Диана Петкова завърши 11-то място в дисциплината 50 м бруст жени на европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Йоана Илиева с пето място на Гран при

Йоана Илиева продължава отличното си представяне в световния фехтовален елит, след като се класира на пето място в турнира на сабя жени за Гран при Нуома в Орлеан (Франция).

Бадминтонистките се класираха за Европейското отборно първенство

Женският национален тим на България се наложи над Швейцария с 3:2 и записа трети пореден успех на Европейската отборна квалификация по бадминтон, която се проведе в зала "Европа" в София.

България  спечели трофея на IHF Trophy

Националният отбор на България за девойки до 19 години спечели трофея на турнира на Международната федерация по хандбал IHF Trophy за зона Европа в косовската столица Прищина.

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави  Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище, което отбеляза своята 40-а годишнина.

Олимпийският огън започна своята щафета в Рим

Ще пропътува 12 000 км и 300 града за 63 дни

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.