Белгиец спечели XV етап на „Тур дьо Франс“(ВИДЕО)

Белгиец спечели XV етап на „Тур дьо Франс“(ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Погачар все още води в общото класиранe

Белгиецът Тим Веленс спечели 15-ия етап от колоездачната обиколка на Франция, след като се отдели от основната група близо 43 километра преди финала и повече не бе настигнат.

Той победи сънародника си Виктор Камепнертс с 1:28 минути, а французинът Жулиан Алафилип остана трети с още девет секунди пасив.

"Това е много специална победа за мен. Всеки иска да кара Тура, но не всеки печели в Тура. Видях голяма катастрофа пред мен, но я избегнах и се откъснах. Получих възможност да атакувам победата и имах достатъчно сили, за да стигна до нея", заяви Веленс.

Тадей Погачар все още води пред датчанина Йонас Вингегор с 4:13 минути в общото класиране. Германецът Флориан Липовитц е трети със 7:53 минути пасив.

"От днешното ми каране съм доволен повече от всичките ми победи. Изключителна жега е, а половината състезатели имаме възпалени гърла заради леда, с който ни налагат. Наистина боли", каза Погачар след 15-ия етап.

Неделя е почивен ден в Тур фьо Франс, като състезателите ще отседнат в Монпелие.

Девет наши на ЕП по спортна стрелба за мъже и жени до 23 г.

Девет български състезатели ще участват на европейското първенство по спортна стрелба с въздушно и малокалибрено оръжие за мъже и жени до 23 години в Полша, съобщиха от Българския стрелкови съюз.

Сабльорките ни 14-и на Световното

Женският национален отбор на България на сабя завърши на 14-о място на световното първенство по фехтовка в Хонконг.

ММА звездата Дакота Дичева отново позира с българския флаг

Тя не е забравила корените си

Мицин иска финал на Европейското

Повече от 15 състезатели ще представят България на Eвропейското първенство по плувни спортове в Париж от 31 юли до 16 август.

Погачар вече е петкратен шампион на Обиколката на Франция (ВИДЕО)

Матьо ван дер Пул спечели последния етап, нидерландецът се нареди към легендите

Йоана Илиева в световния топ 10 на сабя

Българката завърши на девето място на Световното първенство по фехтовка