Без изненада във финала на двойки мъже на "Уимбълдън"

Без изненада във финала на двойки мъже на "Уимбълдън"

Уесли Колхоф и Нийл Скупски спечелиха титлата

Нийл Скупски стана едва вторият британец в Оупън ерата, който печели титлата на двойки мъже на "Уимбълдън", след като двамата с Уесли Колхоф (Нидерландия) триумфираха на Централния корт в Лондон.

Само Джонатан Марей преди това беше ставал шампион на двойки мъже на турнира от Големия шлем на трева през 2012 година, но Скупски и Колхоф оправдаха очакванията с победа над Марсел Гранойерс (Испания) и Орасио Себайос (Аржентина) с 6:4, 6:4 за 77 минути.

Така Скупски взе трети трофей от "Уимбълдън" след успехите на смесени двойки през 2021 и 2022 година. 33-годишният британец, който е от Ливърпул, завоюва първи трофей от Големия шлем на двойки мъже, след като загуби финала на Откритото първенство на САЩ миналата година.

"Това е много специален момент, да държа тази красота в ръцете си", заяви Уесли Колхоф след финала.

"Не знам какво мога да кажа . . . да гледам този турнир като дете беше изумително. Израснах в един малък клуб в Ливърпул, а брат ми Кен имаше огромно влияние върху моята кариера. С Уесли се събрахме преди 18 месеца и нашата голяма цел беше да спечелим титла от Шлема - успяхме и това е много специално", каза Скупски.

Правителството в оставка отпуска €15 млн. за Giro d'Italia - Bulgaria Grande Partenza

Колоездачното състезание ще е през май

Еврото влиза в играта на 8888.bg

Кампанията обхваща и 8888 Sport & Games пунктовете в цялата страна

АБСФ със специални награди за най-добрите млади спортисти

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) ще връчи за първи път награда на федерацията, която е работила най-добре с подрастващите през изминалата 2025 г.

Треньорът на националите по хандбал се прицели в победа срещу Турция

Първият двубой е утре на родна земя

Александър Николов е „Спортист на София“ за 2025 г.

Най-добрият реализатор от световното по волейбол заслужи званието с голяма преднина и с подгласници Алберт Попов и Тервел Замфиров 

Люк Литлър посяга към безсмъртието в дартса (ВИДЕО)

Люк Литлър стана за втори пореден път световен шампион по дартс, с което добави към банковата си сметка един милион британски лири и си гарантира първото място в световната ранглиста поне до началото на октомври.