БФ Акробатика раздаде 20 хиляди лева премии

БФ Акробатика раздаде 20 хиляди лева премии

Днес в Пресклуб "България" БФ Спортна Акробатика отличи състезателите, треньорите и хореографите, които донесоха 8 медала от Европейското първенство във Варна и още 1 от Световната купа в Русия. Освен елегантни плакети, бяха връчени и премии на обща стойност 20 000 лв.

Днес в Пресклуб "България" БФ Спортна Акробатика отличи състезателите, треньорите и хореографите, които донесоха 8 медала от Европейското първенство във Варна и още 1 от Световната купа в Русия. Освен елегантни плакети, бяха връчени и премии на обща стойност 20 000 лв.
 

По време на церемонията най-бурно бе аплодирана смесената двойка при мъжете и жените Мирела Иванова и Златин Киров, носители на 2 бронзови медала от Европейското първенство, в многобоя и в темповата комбинация. Треньорите на дуета Димитринка Грудева и Радослав Александров са номер едно за годината сред наставниците, както и техният хореограф Анелия Монова заслужи най-голямата награда сред колегите си. При мъжете има още 2 награди: на четворката в състав Пламен Костадинов, Дейвис Дагалов, Стилян Славчев и Венелин Първанов/ бронзов медал на ЕП и сребърен медал на Световната купа/ и на двойката Благовест Караджов и Марти Миланов, които на косъм се разминаха с медалите от ЕП и 2-та турнира за Световната купа, но постиженията им са сред най-високите.  

При младежите четворката Денис Андреев, Исус Маринов, Боян Иванов и Теодор Великов тази година записа в актива си 3 медала от ЕП във Варна. А смесената двойка Христина Велизарова и Петър Василев посяха надеждата за голямо бъдеще в акробатиката с бронзовия медал от ЕП. Награда от федерацията получи и четворката при юношите в състав Красимир Ангелов Любослав Велев, Ивелин Димитров и Константин Асенов. Момчетата на треньора Росен Войнов се пребориха за сребърния медал на ЕП.     

Сестри Стоеви са четвъртфиналистки в Италия

Стефани продължава напред и на сингъл

СТРАХОТНО: Петър Мицин е европейски шампион

На 400 метра свободен стил

Налбантова с втора победа на турнир в САЩ

Калояна Налбантова постигна втора поредна победа и се класира за четвъртфиналите на единично жени на турнира по бадминтон от сериите BWF World Tour Super 300 в Каунсил Блъфс (САЩ).

Мицин със сребро на Европейското първенство в Сърбия

Турнирът е за мъже и жени до 23 години

Допълнителни 6.8 млн. лева за спорт осигуриха ММС и БСТ

Допълнителни 6.8 млн. лева в подкрепа на българския спорт осигуриха Министерството на младежта и спорта (ММС) и Българският спортен тотализатор (БСТ).

Новата шефка на МОК пише до Олимпийските комитети и Весела Лечева

Новият президент на МОК Кърсти Ковънтри изпрати писмо до президентите на Националните олимпийски комитети. Писмото беше получено от председателя на БОК Весела Лечева. 

Министър Пешев: Българските олимпийци са осигурени финансово

Олимпийският комитет е самостоятелно юридическо тяло и сам определя своето ръководство, каза министърът на младежта и спорта Иван Пешев на брифинг пред медиите.

Министър Пешев: Община Разлог ще стане още по-привлекателен център за млади спортисти

Община Разлог ще стане още по-привлекателен център за млади спортисти и любители на активния начин на живот.

Fibank премахна таксата за вноска в лева по депозити и спестовни сметки на гражданите

Промоционалната кампания е за вноски, извършени от титуляря или негов пълномощник