Биляна Дудова ще се бори за европейски бронз

Биляна Дудова ще се бори за европейски бронз
Източник: БГНЕС

Айк Мнацаканян пък даде победно начало на националите в класически стил, преодолявайки квалификациите на 77 кг

Биляна Дудова ще се бори за бронзов медал на Европейското първенство в Братислава, Словакия, след като спечели репешажния си двубой в категория до 62 кг за жени. Айк Мнацаканян пък даде победно начало на националите в класически стил, преодолявайки квалификациите на 77 кг.

Дудова надви с 11:1 унгарката Николет Сабо, която надви и на рейтинговия турнир в Тирана с категоричното 9:0. Така българската националка, която вчера отстъпи на украинката Ирина Боднар на четвъртфиналите, ще се бори за бронзов медал тази вечер. Нейна съперничка ще бъде 23-годишната рускиня Алина Касабиева, която пък загуби от Боднар на полуфиналите на 62 кг.

Айк Мнацаканян спечели срещу състезаващия се с неутрален статут Максим Шед в квалификациите на 77 кг класически стил. Българският национал се защити от партер в първата част и атакува във втората. Преди началото на движението резултатът бе равен 1:1, а според новите правила на международната федерация предимство по критерий вече има борецът с точката от първата част. Това обаче не притесни Мнацаканян и той пренесе съперника си за крайното 3:1.

По-късно днес в турнира се включва и олимпийският шампион Семен Новиков на 87 кг.

Трима българи отпаднаха в сериите на 200 метра свободен стил

Трима българи отпаднаха в сериите на 200 метра свободен стил за мъже на европейското първенство по плуване в Париж.

Сара Къртис постави световен рекорд на 50 метра гръб

Италианката с върхово постижение на Европейското първенство по плуване

Давид Попович спечели трета европейска титла на 100 метра свободен стил

След вълнуваща битка във финала с Егор Корнев

Световното първенство по гребане донесе на Пловдив между 12 и 15 млн. евро

Това съобщава кметът на район "Западен" Тони Стойчева

Габриела Георгиева не успя да се класира за финала на 200 м гръб на ЕП по плуване

Габриела Георгиева не успя да се класира за финала на 200 метра гръб за жени на европейското първенство по плуване в Париж.

Гимнастиката върна Русия и Беларус, но не съвсем

Европейската гимнастика поясни, че всякакви препратки към Русия и Беларус и показването на техните знамена ще бъдат забранени на предстоящите Европейски първенства по спортна гимнастика за младежи, девойки, мъже и жени в Загреб, съобщават от централата.