Благоевград приема финалите на общостуденстските игри по хандбал за мъже и жени

Благоевград приема финалите  на общостуденстските игри по хандбал за мъже и жени

Срещите ще се играят в залата на ЮЗУ „Неофит Рилски”. Първенството бе дадено на Благоевградския университет заради 35-годишнината от създаването му и развитието на хандбала за толкова години, като дисциплина.

От 12 до 15 май Благоевград ще бъде домакин на финалите на общо -студентските игри по хандбал за мъже и жени.

 

Срещите ще се играят в залата на ЮЗУ „Неофит Рилски”. Първенството бе дадено на Благоевградския университет заради 35-годишнината от създаването му и развитието на хандбала за толкова години, като дисциплина.

 

Осем отбора при мъжете и шест при жените ще се включат надпреварата. Домакините от Благоевград ще участват с двата отбора- „Интер-Академик”- мъже и „Академик”- жени. Техен треньор ще бъде преподавателят в ЮЗУ „Неофит Рилски” и бивш национален вратар по хандбал Новко Попов. Неговите очаквания при мъжете да благоевградчани да завършат на първо място, а при жените –второ. За женския отбор на „Академик” (Благоевград) ще играят бившите хандбалистки на „Пирин” – Крстина Поповска, Иванка Иванова, Мирослава Николова, Яна Иванова, Мая Иванова и Даниела Давидкова, която е приятелка на голмайстора на „А” група Александър Попгеоргиев, който завърши сезона с 151 гола за „Интер-Академик”.

 

Очаква се голяма конкуренция благоевградчанки да срещнат от отборите на Шумен, Габрово и Русе.

 

При мъжете сериозна конкуренция се очаква да окажат тимовете на Пловдивския, Варнеския и Русенския университет.

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд. 

България със 7 медала от третия ден на СП по канадска борба в Албена

Българските представители спечелиха седем медала (3 златни и 4 сребърни) в третия състезателен ден на Световното първенство по канадска борба, което се провежда в Албена.

И НСА посрещна своите първокурсници

Красимир Петков подчерта колко важна е отговорността на всеки студент пред самия себе си

Весела Лечева гост на държавното първенство по ловна стрелба

Федерацията създава отлични условия за развитието на този атрактивен спорт

Зам.-министър Петър Младенов: Образованието е най-сигурната инвестиция в бъдещето на всяко дете

В рамките на събитието беше открита и новоизградена спортна площадка

Валентина Георгиева остана на крачка от медалите в Париж

Двукратната европейска сребърна медалистка Валентина Георгиева зае четвърто място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж

Първи медал за България от Световното по канадска борба в Албена

Стефан Стефанов донесе първия медал от Световното първенство по канадска борба, което започна в Албена.

Валентина Георгиева на финал на прескок на СК по спортна гимнастика

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж.

Премиерът и спортният министър инспектираха зала по борба, направена за 40 дни

Правителството отпусна 2 млн. лв. за съоръжението, което ще се използва от клубовете по борба на ЦСКА