Бяла с пета поредна титла в женското ни хандбално първенство

Бяла с пета поредна титла в женското ни хандбално първенство

 Бяла надделя над домакина Етър 64 с 33:26 (16:15) и спечели с 2:0 победи серията от Суперфинала в първенството на България по хандбал за жени.

Така момичетата на Виктория Жосан триумфираха с титлата за пета поредна година, като през този сезон спечелиха всичките си официални срещи на национално ниво и постигнаха трети дубъл в историята си, след като в средата на март спечелиха и купата на страната.

Двубоят днес във Велико Търново беше равностоен до 37-ата минута, след което постепенно гостенките от Бяла взеха инициативата и след серия от 7:2 гола поведоха с 28:21, а в последните  десетина минути на срещата удържаха преднината си.

Лидия Ковачева реализира 12 попадения за успеха на шампионките, а с 8 се отличи Соня Богданова.

За домакините от Етър с 11 гола изпъкна Александра Замишляк, а 5 добави Мартина Тодорова.  

Алпинистът Георги Колевичин изкачи и Еверест

Постижението на Колевичин от Разлог идва едва две седмици, след като алпинистът изкачи връх Макалу

Нов лидер в генералното класиране на Джирото

Това е Йонас Вингегор, който спечели XIV етап от Обиколката на Италия

Раян Радков спечели Световната купа по спортна гимнастика в Ташкент

Националът Раян Радков спечели златен медал на кон с гривни на Световната купа по спортна гимнастика в Ташкент (Узбекистан).

Мачовете и спортът по телевизията за днес

Вижте кои събития ще бъдат предавани в днешния ден

Алберто Бетиол триумфира в XIII етап от Обиколката на Италия

Италианецът с първа победа от две години насам

Министърът на младежта и спорта инспектира състоянието на спортната болница „Проф. д-р Димитър Шойлев“

Министърът се срещна с ръководството и медицинските специалисти