БРАВО! Ансамбълът донесе втора титла за България от Световната купа

БРАВО! Ансамбълът донесе втора титла за България от Световната купа

Момичетата ни се окичиха със златните медали

Ансамбълът на България за жени спечели титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика пред родна публика в София.

Това е второ злато за страната, след като по-рано днес Стилияна Николова стана шампионка в многобоя при жените. Дебютантката Ева Брезалиева завърши на шеста позиция.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова са със сбор от 65.200 точки. Вчера българките получиха 32.500 точки за съчетанието си с пет обръча, а днес имат 32.700 на три ленти и две топки. Тимът, воден от Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева се изкачи от трето място вчера до първо в крайното класиране.

Българките изиграха много силно съчетанието си с ленти и топки през бурните аплодисметни на публиката в залата. Те се класират и за двата финала утре.

На второ място се класира Израел с 63.350 точки (31.900 и 31.450), а на трето е Франция с 63.250 точки (33.250 и 30.000).

Световната купа в София завършва с неделя с финалите при жените и при ансамблите, които започват в 13.00 часа и ще продължат до около 17.30 часа.

Даряват олимпийците на САЩ със $100 000 при пенсия

Спортистите в САЩ имат нов материален стимул да се класират за участие на Олимпийски игри. И той се равнява на награда от $100 000 (около 86 400 евро).

БФХГ връчи приз „Вера Маринова“ на заслужили журналисти за първи път

Българската федерация по художествена гимнастика връчи за първи път престижния приз „Вера Маринова“, посветен на високите стандарти и почтеността в спортната журналистика

Стилияна Николова и Ева Брезалиева с дарение за НСА

Националните състезателки по художествена гимнастика Стилияна Николова и Ева Брезалиева дариха своя екипировка на НСА "Васил Левски".

МОК се раздели с електронните спортове

Международният олимпийски комитет (МОК) и Саудитска Арабия прекратиха обявеното 12-годишно партньорство в областта на електронните спортове само след година, разделяйки се, за да разработват отделни проекти, съобщиха от МОК, цитирани от агенция "Ройтерс".

Златан Ванев: Дано Карлос се пребори със себе си

Легендата на българските и световните щанги - Златан Ванев, сподели, че се надява Карлос Насар да се пребори със себе си и да остане да се състезава за България.

566 деца ще участват в 27-ото издание на "Замората"

Впечатляващият брой от 566 деца ще вземат участие в 27-ото издание на най-старото състезание по плуване в България - "Замората".

Найден Тодоров с приз "Вера Маринова"(ВИДЕО)

Журналистът от "24 часа" Найден Тодоров е първият носител на приз "Вера Маринова", учреден от Българска федерация художествена гимнастика и носещ името на голямата спортна журналистка.

Сребро за България от Европейското по вдигане на тежести до 23 г.

Дениз Данев донесе първи медал за България от европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 19 години и мъже и жени до 23 години в Дуръс, Албания.

Пакиао намекна за реванш с Мейуедър

В момента текат много преговори относно следващия ми мач, призна легендата