Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"

Вижте подробности

Кметът на Община Бургас Димитър Николов беше сред официалните гости на церемонията по откриването на "Golden Age Gym Festival 2024" (Европейския фестивал по гимнастика за хора над 50 години), която се проведе на сцената на Летния театър.

Всички жители и гости на града имаха възможност да се насладят на въздействащ парад с участниците. Той бе организиран в два лъча, които потеглиха едновременно от две точки. Красивото шествие беше водено от момичета и момчета в народни носии и със знамена на съответните държави, участие взе и мажоретни състави от Търговска гимназия Бургас и Немска езикова гимназия "Гьоте". Ученици от СУ "Епископ Константин Преславски" също допълниха емоциите с фанфари. За цветното настроение на шествието се и погрижиха и музикантите от Бургаски духов оркестър.

Официални гости бяха Мишел Бутар, вицепрезидент на Европейската федерация по гимнастика, Хлиф Торгейрсдотир, президент на Техническия комитет "Гимнастика за всички" към Европейската гимнастика, Невяна Владинова, вицепрезидент на БФХГ, Росина Атанасова, генерален секретар на централата и президент на Организационния комитет, Мария Гигова, трикратна абсолютна световна шампионка по художествена гимнастика, Красимир Дунев, президент на Българска федерация гимнастика, Димитър Николов, кмет на Община Бургас и Манол Тодоров, зам. кмет на Община Бургас.

От днес до петък за всички участници са предвидени и различни работилници. Те ще включват активности като аква гимнастика, български народни танци, игри, танго, плажен тенис, йога, салса и други, а локациите обхващат зоната около хотел „Приморец“, КЦ „Морско казино”, Летен театър, Северен плаж, парк „Езеро“, плувен басейн в спортен комплекс ПМГ.

Участниците са от 19 държави, сред които: Германия, Естония, Франция, Дания, Финландия, Исландия. Сред най-атрактивните се очаква да бъдат групите от Норвегия с близо 300 представители и от Япония.

Българската федерация по плувни спортове ще бъде домакин на международен семинар

Президентът на БФПС Георги Аврамчев е уверен, че София ще предложи отлични условия

Насар и волейболистите със спортен Икар за 2025 г.

Карлос Насар е носител на наградата "Спортен Икар" на Фондация "Български спорт" за втора поредна година.

Тъчдаун под елхата: Когато НФЛ сервира екшън вместо коледни сладки

Плейофната надпревара навлиза в най-горещата си фаза

Инвестиция в бъдещето: КУБ подкрепи млади варненски спортисти

Проведе се състезание по ориентиране

Международната федерация по гимнастика си смени името

Международната федерация по гимнастика (ФИГ) смени визията и името си - World Gymnastics

Fibank представи новия благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика

От страна на федерацията също изразиха признателност за подкрепата

Мирослава Минчева в топ 3 на Европа на малокалибрен пистолет за годината

№1 е германката Дореен Фенекамп

Треньорката на хандбалните ни националки: Благодаря ви за българския дух

Мелина Спасова бе определена за №1 на турнира

Българското участие на Европейското по плуване приключи с национален рекорд и 11-о място

Диана Петкова завърши 11-то място в дисциплината 50 м бруст жени на европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.