Чардафон удари НСА (ВИДЕО)

Домакините стартираха силно и още в 10-ата минута вече водеха с 4 гола разлика - 5:1

Чардафон победи отбора на Национална спортна академия с 33:27 гола в среща от първия кръг на мъжкото хандбално първенство.

Габровският тим, воден от опитното ново попълнение Мирослав Владков, доминира още от началото на двубоя в зала "Орловец" и не изпусна инициативата до края.

Домакините стартираха силно и още в 10-ата минута вече водеха с 4 гола разлика - 5:1. Младият тим на НСА, воден от треньора Емил Аврамов, все пак намери начин да реагира и след добра поредица изравни за 6:6 в средата на първата част. Столичани обаче не задържаха високото ниво и веднага допуснаха съперника отново да дръпне с 9:6. На почивката Чардафон се прибра с аванс от 15:11.

Габровският тим, който има амбиции за титлата през този сезон, нанесе най-сериозен удар по амбициите на съперника в началото на второто полувреме със серия от четири безответни гола. Впоследствие габровци поддържаха аванса си и нямаха проблеми до финалната сирена. В заключителните минути Тома Минчев и Галин Христов от състава на НСА получиха червени картони, след като натрупаха по три двеминутни наказания.

Най-резултатен за Чардафон бе голмайсторът на първенството от миналия сезон - Димитър Петков, който се разписа 7 пъти. Присъединилият се към тима през лятото Мирослав Владков отбеляза 4 попадения, а Марио Янчев се отличи с 6.

За гостите от НСА 9 гола вкара Халет Сидер. Христо Петков бе точен на 7 пъти, а Павел Данаилов отбеляза 5 попадения.

След седмица, във втория кръг, Чардафон гостува на Локомотив (Горна Оряховица), а НСА приема Пирин (Гоце Делчев).