Чепаринов на половин точка от върха на европейското

Чепаринов на половин точка от върха на европейското

Българинът гони задължителна победа днес

Гросмайстор Иван Чепаринов направи реми с черните фигури с азера Гадир Гусеинов в предпоследния 10-и кръг на европейското първенство по класически шахмат, което се провежда в Батуми, Грузия. 
 
Равенството остави българина на половин точка от върха в класирането, който в момента е окупиран от цели осем шахматисти, които имат по 7,5 точки. Чепаринов, както и 15 други състезатели, имат по 7 точки, а допълнителните показатели му отреждат 11-ото място в генералното класиране.
 
Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова постигна победа с черните фигури в 10-ия кръг срещу руснака Александър Демянюк и събра актив от 5,5 точки до този момент. Той ѝ отрежда 129-о място в класирането към момента, но първо сред дамите, участващи в турнира.
 
В решителния 11-и кръг българските шахматисти ще имат предимството на белите фигури. Чепаринов ще срещне арменеца Арман Пашикян, срещу когото ще гони задължителна победа в опит да се нареди сред медалистите на европейското.
 
Стефанова пък ще играе с украинеца Александър Ковчан.

 

Плуването като феномен - здраве, хармония и елитен спорт

Само преди броени дни стартира 22-то издание на Световното първенство по плувни спортове

“Феникс на доброто” закупи самолетните билети за Европейското първенство за спортисти със Синдром на Даун в Чехия

“Феникс на доброто” е благотворителната инициатива на фонд “2BFF” и 8888.bg

България загуби с дузпи финала на Европейското по водна топка за юноши

Франция спечели трофея

Сериозен успех за България на Европейското по конен спорт

Елиза Чолакова завърши на 12-то място в крайното класиране на юношеското Европейско първенство по конен спорт в Рийзенбек, Германия.

Антоанета Стефанова загуби за втори път от Лей Тинцзие

Това сложи край на българското участие на Световната купа по шахмат

Станка Златева отговори на нападките на Кирил Милов

Председателят на БФ Борба с позиция

Белгиец спечели IX етап от „Тур дьо Франс“

Погачар остава на върха в генералното класиране

Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата