Четирима българи на Европейското първенство по артистично плуване

Четирима българи на Европейското първенство по артистично плуване

Вижте подробности

Българските състезатели ще вземат участие в четири дисциплини от програмата на артистичното плуване по време на Европейското първенство в Белград. Далия Пенкова, Саша Митева, Христина Черкезова и Димитър Исаев заминаха тази сутрин за столицата на Сърбия. Състезанията ще се проведат между 10 и 14 юни.

Далия Пенкова и Саша Митева ще се състезават при женските дуети, а Пенкова ще вземе участие и в индивидуалната надпревара. Христина Черкезова и Димитър Исаев ще бъдат част от състезателите при смесените дуети. Исаев ще се включи и в соловата мъжка надпревара. 

С групата заминаха и треньорките Юлия Чубурова и Галина Георгиева, както и Яна Димитрова, която ще бъде българският представител сред съдиите на турнира по артистично плуване.

Първото българско участие ще бъде на 10 юни в сутрешните елиминации при жените, в които ще видим Далия Пенкова. 

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд. 

България със 7 медала от третия ден на СП по канадска борба в Албена

Българските представители спечелиха седем медала (3 златни и 4 сребърни) в третия състезателен ден на Световното първенство по канадска борба, което се провежда в Албена.

И НСА посрещна своите първокурсници

Красимир Петков подчерта колко важна е отговорността на всеки студент пред самия себе си

Весела Лечева гост на държавното първенство по ловна стрелба

Федерацията създава отлични условия за развитието на този атрактивен спорт

Зам.-министър Петър Младенов: Образованието е най-сигурната инвестиция в бъдещето на всяко дете

В рамките на събитието беше открита и новоизградена спортна площадка

Валентина Георгиева остана на крачка от медалите в Париж

Двукратната европейска сребърна медалистка Валентина Георгиева зае четвърто място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж

Първи медал за България от Световното по канадска борба в Албена

Стефан Стефанов донесе първия медал от Световното първенство по канадска борба, което започна в Албена.

Валентина Георгиева на финал на прескок на СК по спортна гимнастика

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж.

Премиерът и спортният министър инспектираха зала по борба, направена за 40 дни

Правителството отпусна 2 млн. лв. за съоръжението, което ще се използва от клубовете по борба на ЦСКА