ЧУДЕСНО! Нургюл Салимова води на Световното по бърз шахмат

ЧУДЕСНО! Нургюл Салимова води на Световното по бърз шахмат

Българката стартира с 4 поредни победи

"Златното момиче" на българския шахмат Нургюл Салимова продължава да удивява света! Младата ни състезателка поведе в класирането на Световното първенство по "бърз шахмат" с 4 поредни победи. Шампионатът се провежда в Самарканд (Узбекистан) от днес до четвъртък. Контролата за всяка партия е 15 минути плюс 10 секунди на ход. Първенството е в 11 кръга, като утре ще се проведат още 4, а в четвъртък 3.

В партия от четвъртия кръг Салимова надигра с черните фигури Турмунк Мункзул (Монголия). Освен българката, пълен актив от 4 точки има и Жу Жин Ер (Китай). Бившата световна шампионка в класическия шахмат Антоанета Стефанова е с актив от 3 точки и разделя 9-24-о място във временното класиране. Надя Тончева и Гергана Пейчева са с по 2 точк до момента.

Кирил Милов е полуфиналист на Европейското по борба в Тирана

Oще двама българи с шансове за бронзови медали

Петя Неделчева коментира Световното отборно по бадминтон

Старши треньорът на националния тим по бадминтон Петя Неделчева-Хранова очаква състезателките да дадат максимума от себе си по време на Световното отборно първенство "Thomas & Uber Cup" в Хорсенс (Дания), което ще се проведе от 24 април до 3 май.

Скандал! Наказаха наша треньорка по художествена гимнастика за тормоз

Българска треньорка по художествена гимнастика беше наказана от международната федерация (FIG) заради тормоз над своя състезателка.

Шампионът Русев и вицешампионът Димов се прибират утре

Първата група български участници на европейското първенство по вдигане на тежести в Батуми се прибира на родна земя в сряда, 22 април.

Семен Новиков ще спори за титлата на Европейското по борба в Тирана (ВИДЕО)

В първите финали ще има още един българин - Стефан Григоров

Церемонията по откриването на Джиро Д’Италия ще бъде в Бургас

Събитието ще се състои на Гергьовден