Де го чукаш, де се пука! Холанд инвестира в шахмата

Де го чукаш, де се пука! Холанд инвестира в шахмата

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд ще инвестира средства в новата шахматна верига Total Chess World Championship Tour.

"Шахматът е невероятна игра. Той изостря съзнанието ти и е сходен с футбола. Трябва да мислиш бързо, да вярваш на инстинктите си и да мислиш няколко хода напред. Стратегията и планирането са всичко", каза футболистът пред сайта на Международната федерация по шахмат fide.com.

"Инвестирам в Total Chess World Championship Tour, защото вярвам, че тази верига ще направи спорта по-атрактивен за феновете по целия свят. Екипът, който седи зад това начинание - Норвежката шахматна федерация, вече показа, че знае как да развива това начинание и аз нямаше как да пропусна да се присъединя", добави още Холанд.

Шахматът е особено популярен в Норвегия през последните години, тъй като вече повече от десетилетие неизменният номер 1 в световната ранглиста е Магнус Карлсен. 

Новата, която се подкрепя и от Международната федерация по шахмат, ще включва по четири турнира на година в четири различни места по света, като ще излъчва шампиони в три дисциплини - бърз класически шах, ускорен шах и блиц. 

Новата верига трябва да стартира тази есен, като се очаква всеки турнир да има награден фонд от поне 2,7 милиона долара.

Мицин иска финал на Европейското

Повече от 15 състезатели ще представят България на Eвропейското първенство по плувни спортове в Париж от 31 юли до 16 август.

Погачар вече е петкратен шампион на Обиколката на Франция (ВИДЕО)

Матьо ван дер Пул спечели последния етап, нидерландецът се нареди към легендите

Йоана Илиева в световния топ 10 на сабя

Българката завърши на девето място на Световното първенство по фехтовка

Йоана Илиева отпадна на 1/8-финал на Световното по фехтовка

Йоана Илиева достигна до осминафиналите на Световното първенство по фехтовка, което се провежда в Хонконг.

Ясни са победителите в плувния маратон Галата - Варна

Петра Захариева при дамите и Калоян Драгнев при мъжете триумфираха в 86-о издание на плувния маратон Галата – Варна.

Тадей Погачар спечели 19-ия етап на Тур дьо Франс

Словенецът вече докосва петата си титла от Обиколката на Франция