Диана Петкова на втори финал на ЕП с нов рекорд на 50 метра бруст

Диана Петкова на втори финал на ЕП с нов рекорд на 50 метра бруст

Отлично представяне за плувкинята ни

Диана Петкова влезе за втори път във финал и направи поредна поправка на национален рекорд по време на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Отопени, Румъния.

23-годишната българка влезе сред най-добрите осем на 50 метра бруст за жени с осмо време в полуфиналите - 30.04 секунди, с което подобри с 40 стотни собствения национален рекорд от сутрешните серии 30.44 секунди. Петкова имаше сили да слезе под 30 секунди, но финалното пипане й дойде малко дълго, но така показа, че има резерви за по-силно време в утрешния финал.

Състезателката вече плува финал в Отопени, като завърши шеста на 100 метра съчетано.  

Най-бърза в полуфиналните серии на 50 метра бруст бе италианката Бенедета Пилато, кото постави нов рекорд на шампионатите с 28.98 секунди

Ансамбълът ни се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София

Ансамбълът на България се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София

Михаил Георгиев и Стоян Кубатов спечелиха поясите „Дан Колов“ и „Никола Петров“

Михаил Георгиев и Стоян Кубатов са носители на златните пояси „Дан Колов“ в свободната борба и кола Петров“ в класическата на едноименния турнир, който завърши днес в зала "Колодрума" в Пловдив

Стилияна Николова води във временното класиране за многобоя

Ева Брезалиева е трета преди последния поток за първия ден на Световната купа в София

Йоана Илиева със сребърен медал на сабя в Ташкент

Италианка спря Емма Нейкова

Стилияна Николова поведе в многобоя на Световната купа в София

На втора позиция се намира Алина Харнаско

Невяна Владинова: Момичетата са във форма

„Арена София“ приема големия турнир в края на месеца