Добрич домакинства на Световна купа по колоездене

Добрич домакинства на Световна купа по колоездене

От 3 до 6 май Добрич е домакин на световна купа по колоездене, съобщават от пресцентъра на надпреварата. Състезанията са за купа „“Grand Prix Dobrich” и се организират от Българския колоездачен съюз. Спортната проява е отворена за участие за състезатели от категории мъже-елит и колоездачи под 23 г.

От 3 до 6 май Добрич е домакин на световна купа по колоездене, съобщават от пресцентъра на надпреварата. Състезанията са за купа „“Grand Prix Dobrich” и се организират от Българския колоездачен съюз.  Спортната проява е отворена за участие  за  състезатели  от  категории мъже-елит и колоездачи под  23 г.
Надпреварата е част от календара на ЮСИ Европа Тур, клас 1.2. Съгласно правилника на ЮСИ, се дават точки за индивидуалната ЮСИ ранглиста, както следва: 40, 30, 16, 12, 10, 8, 6 и 3 на първите 8 състезатели във крайното класиране на всяко от двете състезания.

В състезанията могат да участват следните отбори: ЮСИ континентални отбори, национални, регионални и клубни отбори. Отборите трябва да бъдат формирани от минимум 4 и максимум 6 състезатели и 3 придружаващи лица.

Щабът  на  състезанието ще бъде  отворен  на  3 май от  11  до  13  часа  в  хотел „Изида”, парк „Свети Георги”, гр. Добрич, за проверка на лисансите и раздаване на състезателните номера. Срещата с мениджърите на отборите в присъствието на членове на съдийската колегия е насрочена за 14:00 часа в конферентната зала на хотел „Изида” .

Всеки  състезател,  финиширал  с време, превишаващо времето на победителя с повече от 5% няма да бъде класиран. В случай на извънредна ситуация – Съдийската колегия, след консултация с организатора може да увеличи контролното време.
Общата сума на наградите за всяко едно от състезанията е 3 606 евро.
 
Програма:
Колоездачно състезание “Grand Prix Dobrich”
 
03.05.2012г. – Критериум Купа „Димитър Колев“ 60 км
Начало: 17:30ч. бул. Добруджа Срещу Съдебна Палата
Финал и Награждаване – 19:00ч бул. Добруджа Срещу Съдебна Палата
Ще се изминат 12 обиколки по 5 км със спринт на всяка втора обиколка.
 
04.05.2012г. – Общ Старт Обиколка Добрич – Балчик – Албена – Балчик – Каварна – Балчик – Албена – Балчик – Добрич
Начало 14:00ч. - бул. Добруджа, пред Съдебна Палата
Финал и Награждаване - 18:00ч. - бул. Добруджа, пред Съдебна Палата
 
05.05.2012г. – Критериум Купа „ИЗИДА“ 60 км
Начало: 16:30ч. бул. Добруджа Срещу Съдебна Палата
Финал и Награждаване – 19:00ч. бул. Добруджа Срещу Съдебна Палата
Ще се изминат 12 обиколка по 5 км със спринт на всяка втора обиколка.
 
06.05.2012г. - Общ Старт Обиколка Добрич – Крушари – Оногур – Хитово – Карапелит – Рилци – Крушари – Оногур – Хитово – Карапелит – Рилци - Добрич
Начало 13:00ч. - бул. Добруджа, пред Съдебна Палата
Финал и Награждаване - 18:00ч. - бул. Добруджа, пред Съдебна Палата

Още за състезанието

  

Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.

Още 500 деца и родители получиха подкрепа от  „Съвет за спортно развитие – Пловдив“

За два месеца фондацията помогна на 10 турнира, в които участваха над 2000 деца

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.

Световният шампион Тадей Погачар спечели за четвърти път Лиеж-Бастон-Лиеж

Словенецът премина 259,5-километровата дистанция за 5 часа, 50 минути и 28 секунди