Драма и Диана Петкова на финал на Европейското по плуване

Драма и Диана Петкова на финал на Европейското по плуване

Вижте подробности

Диана Петкова ще плува във финала на 100 метра съчетано за жени на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Отопени.

Националката даде пето време в полуфиналите с нов национален рекорд 58.81 секунди, но след състезанието бе дисквалифицирана от съдиите.

След контестация от българския щаб решението бе преразгледано и Петкова ще стартира тази вечер във втори коридор във финала на 100 съчетано.

Преди ден Диана Петкова отпадна на полуфиналите на 100 метра бруст, след като се нареди четвърта с 1:05.75 минута в първия полуфинал и завърши десета в крайното подреждане в дисциплината.

България ще има още една участничка в ключовите стартове в четвъртък, след като по-рано днес Габриела Георгиева се класира за финала на 200 метра гръб при жените.

Георгиева направи силно плуване в коронната си дисциплина и финишира с четвърто време в полуфиналите 2:04.37 минути - нов национален рекорд.

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.

Весела Лечева запозна Димитър Николов с тънкостите на спортната стрелба

Европейската конфедерация и занапред ще гласува доверие на Бургас, обяви кметът на града

WINBET отново ще връчи награда „Вдъхновение“ на „Спортист на годината“

Ще бъдат връчени и специални награди

Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.