Драма в шахмата: Ананд и Гелфанд играят тайбрек за титлата след 6:6 за 12 партии

Драма в шахмата: Ананд и Гелфанд играят тайбрек за титлата след 6:6 за 12 партии

Последната 12-та партия завърши реми и резултатът остана равен - 6:6. Титлата се решава на 30 май

Последната, 12-та партия от мача за световната титла по шахмат между Вишванатан Ананд /Индия/ и Борис Гелфанд /Израел/ завърши реми и резултатът от мача е равен - 6:6 точки след 10 ремита и по една разменена победа. В днешната последна партия с белите фигури игра Вишванатан Ананд, а двамата гросмайстори се съгласиха на реми на 22-рия ход.

Световният шампион ще се определи на 30 май, сряда, с тайбрек - партии по ускорен шахмат и евентуално по блиц. Тайбрекът в сряда ще започне в 11,00 часа българско време. Мачът за световната титла по шахмат се провежда в Третяковската галерия в Москва. Наградният фонд е 2 550 000 щатски долара, като победителят ще получи 60 процента от тази сума, а победеният - 40 процента.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.