Дунев: Една седмица не знаехме дали е ден или нощ

Дунев: Една седмица не знаехме дали е ден или нощ

"Справихме се и залата вече изглежда много добре благодарение на всички, които дойдоха и помогнаха", каза президентът на БФ Спортна гимнастика

"Една седмица не знаехме дали ден или нощ", каза президентът на БФ Спортна гимнастика Красимир Дунев по повод организацията на европейското първенство.

"Това беше една седмица, в която не знаехме дали ден или нощ. Трудното беше инсталирането на уредите, тъй като в зала "Фестивална" трябваше да се инсталират три комплекта уреди. Отделно то това и в малката и голяма зала в "Арена". Имаше трудности и по отношение на подиумите. Нямаше необходимият брой подиуми и трябваше в последния момент да намерим още. Справихме се и залата вече изглежда много добре благодарение на всички, които дойдоха и помогнаха. Утре и другиден входът е свободен. Петък, събота и неделя за финалите входът е по пет лева. Надявам се да дойдат хора, защото ще имат възможност да видят елита на Европа", каза Дунев.

Президентът на българската федерация коментира състоянието и очакванията спрямо нашия тим.

"Имаше контузии и за съжаление двама от нашите гимнастици няма да участват. Снощи пристигна Йордан Александров от САЩ. Подиумът за девойките мина добре. Дано да постигнем добри резултати. Нашата цел е класиране за европейското в Баку т.е. мъжете трябва да се класират в топ 24. Това не е недостижимо. При младежите имаме шанс за финал в многобоя и се надявам на квалификация за младежката Олимпиада. Александров всяка седмица има състезания в Америка. Следихме всичко и той е във форма. Сега трябва да се аклиматизира бързо и всичко да е наред. В два часа през нощта правихме салта с Данчо Йовчев в залата. Данчо направи един прескок и ми каза `Е и на това европейско съм участвал`", допълни Дунев.

По повод съдийството той коментира: "Винаги е имало и ще има ощетени в гимнастиката. Контролът е по-затегнат сега. Съдийките от три дена са постоянно в срещи и коментират за субективното оценяване. Надявам се да няма много видими проблеми, но не съм аз този, който трябва да го каже".

Браво! България завърши с 13 медала на “София къп”

В турнира участваха представителки на 28 държави, а нашата страна беше представена от 14 грации.

Локомотив Горна Оряховица вдигна Купата на България в хандбала

Инфарктен финал с Шумен

Спартак (Варна) с бронз от Купата на България по хандбал за мъже

След победа в мача за третото място над миналогодишния носител на трофея Фрегата (Бургас)

Диана Петкова подобри националния рекорд на 100 метра бътерфлай

По време на Държавното отборно първенство по плуване в Пловдив

Анастасия Калева стана шампионка на международния "София къп"

Анастасия Калева стана шампионка, а Яница Динева спечели бронз в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика "София къп".

Шумен е на финал за Купата на България по хандбал

Шумен 61 се класира за финала в турнира за купата на България по хандбал за мъже, след като победи Спартак Варна във втория полуфинал в "Арена Шумен" с 22:20 (11:13).