Две титли и още 6 медала за борците ни

Две титли, три сребърни и три бронзови медала спечелиха борците ни на старта на турнирите „Дан Колов" и „Никола Петров" в столичната зала „Универсиада"

За първо място се пребори Александър Костадинов в класическия стил. На финала в кат. до 59 кг той надви арменеца Карен Асланян с 2:0.

В свободния стил Леонид Базан (74 кг) поведе на Кристиян Брозовски (Полша) с 1:0, след което съперникът му се отказа.

Със сребро се окичи Милослав Методиев в кат. тежка до 130 кг на класическия стил. Младият ни ас отстъпи пред турчина Гюзел Атила с 0:2. Преди това представителят на южната ни съседка елиминира Хейки Наби (Естония), втори от олимпийските игри Лондон 2012 и настоящ световен шампион. В същата категория Любомир Димитров се пребори за бронза след 2:0 срещу Сергей Андрюшик (Русия).

При 75-килограмовите на класическия стил Илиян Георгиев направи отлични борби през дена, а на финала загуби достойно - 1:2 от Арсен Джулфалакян (Армения), втори от олимпийските игри Лондон 2012 и трети от последното световно.

Втора е и Евелина Николова (55 кг) при жените.

Световният вицешампион в свободния стил Владимир Дубов (61 кг) завърши турнира с бронз, като в малкия финал не остави никакви шансове на арменеца Нарек Наксоян - 10:3. Бронз взе и Радослав Василев (59 кг) при класиците след 3:0 срещу Джо Бетерман (САЩ).

Турнирът бе официално открит днес от зам.-министъра на спорта Йордан Йовчев.

Утре схватките продължават с останалите категории. Началният час на схватките е 9 ч.

Стилияна Николова с титла от многобоя на Европейската купа (ВИДЕО)

Боряна Калейн завърши на четвърто място в Баку

Кирил Киров завърши осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа

Китаец спечели титлата в Баку

Ансамбълът ни остана на крачка от медал в Баку

Грациите ни 4-ти в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Грозна манипулация на bTV

Опитаха се да вкарат Георги Глушков в конфликт на интереси

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите