Едмонд Назарян отпадна на полуфиналите в Букурещ

Едмонд Назарян отпадна на полуфиналите в Букурещ

Родният борец не успя да се справи с украинеца Олександър Хрушин

Едмонд Назарян отпадна на полуфиналите на Европейското първенство по борба класически стил в румънската столица Букурещ.

Миналогодишният шампион от по-долната категория загуби с 5:9 точки от украинеца Олександър Хрушин, трети на шампионата на Европа през 2022-а.

Назарян получи първи правото да атакува от партер и само след 10 секунди вече водеше с 5:0 срещу Хрушин, който миналата годината отстъпи още в първия кръг пред национала Абу-Муслим Амаев. Той обаче качи категория на 67 кг и ще се бори утре.

Украинецът контрира моментално Назарян и върна две точки, след което добави още две до края на първата част. През втората Хрушин взе още една точка от своя партер, българинът се защити, но неговият съперник вече водеше по критерии последна точка. Назарян беше принуден за атакува късно, но украинецът отби ударите му и добави още четири точки, за да спечели с 9:5. 

Утре Назарян ще спори за бронзовото отличие. За медал ще се бори също Стефан Григоров при 55-килограмовите, а на репешежите продължават Стоян Кубатов 77 кг и Йоан Димитров в категория до 87 кг.

Рамазанов остана без апартамент във Велико Търново

Община Велико Търново взе решение да отнеме апартамента, предоставен през 2024 г. на олимпийския шампион Магомед Рамазанов, съобщава bTV

Йоана Илиева остана на крачка от медал на Европейското по фехтовка

23-годишната софиянка загуби на четвъртфиналите от французойка и остана 7-ма

Антъни Джошуа гледа мач на Радослав Росенов

Българският боксьор се бие в Акра

Олимпийският шампион по скокове на батут на лагер в България

Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.

Руските гимнастички могат да се състезават на международни състезания

Но те отказват на принципа "един за всички, всички за един"

11 българи ще се борят за медали на Европейското първенство по фехтовка

Единадесет българи ще играят за медалите на Европейското първенство по фехтовка за мъже и жени, което започва утре в Генуа (Италия).

Юлияна Янева се завръща на тепиха

Европейската шампионка по борба при жените Юлияна Янева, която дълго време лекуваше травма,  се връща за държавния личен-отборен шампионат в Пловдив

Тихомир Иванов пети в Кошице

Ян Щефела триумфира с 228 см

Балчик ще бъде домакин на престижна ветроходна регата

Балчик ще бъде домакин от 26 до 29 юни на международна регата Ultramarine Balchik Match Race от календара на European Match Race Tour (EMRT)