Евелина Николова се класира на полуфиналите в Букурещ

Други три български чакат репешажи

Евелина Николова се класира на полуфинал на европейското първенство по борба в Букурещ, след като преодоля две съпернички в категория до 57 кг. Биляна Дудова пък остана на секунда от класиране напред и ще се надява да бъде изтеглена на репешаж, каквото е положението и в други две категории с българско участие.

Николова записа две победи на 57 кг, като първо надви французойката Матилде Ривиер с 3:0. Бронзовата медалистка от Токио 2020 спечели две технически точки и добави трета след загубено оспорване на треньора на съперничката. На четвъртфиналите българката срещна Елвира Камалоглу и записа първите шест точки, след което удържа преднината си и спечели с 10:6.

Съперничка на Николова ще бъде миналогодишната вицешампионка на 55 кг Соломия Виник от Украйна.

Дудова надви французойката Ирис Тибо с 4:0 на старта на 62 кг, след което се изправи срещу шведката Йохана Линдборг. Българската националка водеше с 2:1 до последната секунда на шестте минути, но малка грешка в края обърна резултата в полза на Линдборг - 2:3. Така Дудова ще се надява на класиране на репешаж при победа на шведката на полуфиналите.

Втори шанс чакат още две българки. Юлияна Янева стартира на 72 кг с поражение 1:2 срещу румънката Александра Николета Ангел, която по-късно надви още една съперничка и стигна до полуфиналите. На 65 кг Тайбе Юсеин загуби с 0:10 от още една представителка на домакините – Катерина Зелених, която също се класира в топ 4.

Турнирът приключи за Ирена Бинкова, която бе туширана от литовката Лаура Станелите.

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат