Европейският шампион по културизъм Атанас Николаев се подложи на операция

Европейският шампион по културизъм Атанас Николаев се подложи на операция

"Операцията премина успешно и той вече се възстановява у дома", заяви завеждащият Клиниката по лапароскопска хирургия доц. д-р Теодор Атанасов

Републиканският, балкански и европейски шампион по културизъм Атанас Николаев се подложи на операция в новия херния център на МБАЛ "Софиямед". 26-годишният Николаев претърпя интервенция за корекция на пъпна херния.

"Операцията премина успешно и той вече се възстановява у дома. Характерно за този вид херния е честото й рецидивиране, което се среща основно при класическите отворени операции. Случаят на пациента ни беше именно такъв. Благодарение на отличните резултати, които постигаме чрез лапароскопските техники за укрепване на коремната стена с хирургични платна от най-висок клас, се надяваме, че Николаев повече няма да има оплаквания. Неговото възстановяване ще трае около 1 месец, като след него той ще може да се подготвя активно за участие в нови състезания", коментира доц. д-р Теодор Атанасов, завеждащ Клиниката по лапароскопска хирургия и ръководител на новооснованото в болничното заведение звено.

Модерният херния център, който заработи на територията на МБАЛ "Софиямед" преди броени дни, е оборудван с последна дума на техниката апаратура на германския лидер в производството на лапароскопска техника "Карл Щротц". Той ще предложи на пациентите лечение на всички херниални дефекти чрез методите на мини инвазивната хирургия. На операция за корекция на спортна (слабинна) херния в новия център преди броени дни се подложи и вратарят на Литекс Евгени Александров.

Азиатска доминация на Асарел България Оупън 2025

Деветото издание на силния международен турнир по тенис на маса на Асарел България Оупън завърши с азиатска доминация, но с титла и за Европа.

Цанко Цанков след историческото плуване: Мозъкът управлява тялото, а не обратното

Цанко Цанков подходи философски, след като преплува успешно река Дунав 24 часа без прекъсване. Той финишира в Оряхово, а след това сподели, че мозъкът е този, който управлява тялото.

Стилияна Николова донесе още едно отличие за България от Световното в Бразилия

След като завоюва бронз на финала на бухалки, ансамбълът ни с 5-то място на ленти

Страхотна: Стилияна Николова е световна вицешампионка и на обръч! (ВИДЕО)

Българката с второ сребро от Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро

Цанко Цанков с ново фамозно постижение

За 24-часово непрекъснато плуване в Дунав без неопрен и помощни средства

Адриан Йонинов на стотни от финал на световното по плуване

Българинът с десето място на 200 метра гръб за юноши

Преслав Симеонов зае осмо място във Финал С на 500 метра каяк на Световното първенство

Симеонов записа време 1:47.81 минути в Милано

България с ново сребро на Световното първенство в Бразилия

Ансамбълът се класира на шесто място в многобоя

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Испания

Филипсен, който по-рано тази година триумфира и в откриващия етап от Обиколката на Франция, се оказа без конкуренция на финалната права