Финал на пет обръча: Ансамбълът ни шести в София

Израел триумфира у нас

Ансамбълът на България завърши на шесто място на финала с пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, които вчера станаха трети в многобоя, допуснаха отново грешки в изпълнението си и получиха оценка от 34.000 точки (19.500 за трудност, 7.900 за артистичност, 6.600 за изпълнение). Така възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева се наредиха шести.

Титлата на пет обръча спечели Израел след отлично изиграване и 38.850 точки, от които 22.400 за трудност. На второ място се класира Испания с 35.600 точки, а бронзовите отличия взе отборът на Мексико с 34.800 точки. В класирането следват Бразилия с 34.600 точки и Италия с 34.200 точки.

По-късно днес Световната купа продължава с финалите на бухалки и на лента при жените и завършва с композициите с три ленти и две топки при ансамблите.

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат