Георги Божилов не успя да се класира за Големия финал на скиф

Георги Божилов не успя да се класира за Големия финал на скиф

Неделчо Василев се класира пети във финал "Б" на скиф лека категория

Българинът Георги Божилов ще се състезава във финал "Б" на скиф на Световното първенство по гребане в Чунджу (Република Корея). 


Божилов, световен вицешампион за младежи до 23 години, остана пети в полуфиналната си серия със 7:16.90 минути и не успя да се класира за Големия финал, за който си осигуриха място само първите трима.

Марсел Хакер от Германия беше най-бърз в серията по 2000-метровата дистанция със 7:02.05 минути, а тройката се затвори Роел Браас (Холандия) със 7:08.94 минути.

Друг българин - Неделчо Василев, завърши 5-и във финал "Б" на скиф лека категория със 7:35.50 минути. Така той се нареди на 11-о място в крайното класиране в дисциплината.

Световен шампион стана Хенрик Стефансен от Дания, който триумфира във финал "А" със резултат от 7:11.13 минути.

Бившият олимпийски шампион Ричард Карапас пропуска колоездачната обиколка на Испания

Той все още не е възстановен напълно от заболяване

Националите в свободния стил останаха без медали на Световното по борба в Самоков

В днешните категории България бе представена от Ердал Галип и Григор Чернаков

Петима българи ще участват на Световното по плуване за юноши в Отопени

Петима български състезатели ще вземат участие на започващото днес Световно първенство по плуване за юноши в румънския град Отопени.

Есад Бозали на репешаж на Световното за младежи в Самоков

Останалите трима представители на страната във втория ден на турнира отпаднаха

Олимпийският шампион Магомед Рамазанов пропуска световно първенство по борба

Златният медалист от Париж 2024 ще се подложи на операция.

България отново без полуфиналисти на световното първенство по борба за младежи в Самоков

България остана без полуфиналисти и във втория ден на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи. 

Ненад Лалович откри шампионата на планетата за юноши и девойки по борба в Самоков

Вижте подробности

Рокада на върха в Българската федерация колоездене

Евгений Балев предаде управлението на своя заместник Александър Алексиев

Световен рекорд в колоезденето

Състезаващият се за Великобритания колоездач Мат Ричардсън постави световен рекорд в колоезденето на писта на 200 метра с летящ старт, като стана първият човек, счупил границата от 9 секунди.