Георги Божилов се класира за финала на скиф на Евро 2012 във Варезе

Георги Божилов се класира за финала на скиф на Евро 2012 във Варезе

Българинът Георги Божилов се класира за финала на скиф на европейското първенство по гребане във Варезе (Италия). Божилов финишира 2-ри в полуфинал №2, след като измина дистанцията от 2000 метра 6:56.19 минути

Българинът Георги Божилов се класира за финала на скиф на европейското първенство по гребане във Варезе (Италия). Божилов финишира 2-ри в полуфинал №2, след като измина дистанцията от 2000 метра 6:56.19 минути.

Победител в този полуфинал стана опитният белгиец Тим Мейенс с време 6:54.30 мин. Третият - британецът Греъм Томас финишира за 6:58.61 мин. и също се класира за финала, който ще се проведе утре. 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.