Гимнастичката от ансамбъла Елена Тодорова ще участва с контузия на Европейското първенство

Гимнастичката от ансамбъла Елена Тодорова ще участва с контузия на Европейското първенство

След шампионата на Европа Тодорова ще се подложи на лечение.

Гимнастичката от ансамбъла Елена Тодорова ще участва с контузия на Европейското първенство по художествена гимнастика, което ще се проведе от 30-ти май до 3-ти юни в Нижни Новгород (Русия). След шампионата на Европа Тодорова ще се подложи на лечение.
 
"При Елена това е стара травма, но сега кракът я боли. Тя има още от девойка проблем с кръста и тазобедрената става. След европейското първенство ще я лекуваме", каза специално за БТА Илиана Раева, старши треньор на ансамбъла на България.
 
Капитанката на ансамбъла Михаела Маевска, която претърпя операция на коляното, вече е добре и тренира на 100 процента. Българският ансамбъл няма да участва в Световната купа в Ташкент (Узбекистан) този уикенд.
 
"Взехме това решение, тъй като имаше тежко пътуване през Прага. Това ще наруши подготовката ни за европейското, за което пътуваме след 10 дни", добави Раева.
 
Старши треньорката заяви, че в Корбей Есон (Франция) всички много са харесали изпълненията на ансамбъла, който участва демонстративно.
 
"Лично Ирина Винер каза, че композициите ни са много силни и целият отбор е израснал. Публиката много ни хареса. Видях рускините, които също са много добри и имат много силни съчетания", коментира Раева.
 
На турнира в Ташкент ще участват индивидуалните гимнастички Сара Стайкова и Румяна Георгиева.
 
Днес се проведе редовното годишно общо-отчетно събрание на БФХГ. Всички точки от дневния ред бяха приети единодушно. Най-важното решение е финансово облекчение на клубовете заради кризата. Отменени бяха всички такси на клубовете за участие в държавните първенства през тази година.
 
Поради липса на кворум събранието започна с час по-късно. На него присъстваха 19 от общо 47 клубове членове на федерацията и продължи около час. Приет беше отчет на Управителния съвет, финансов отчет за 2011-та година и беше приет бюджет за 2012-та в размер на 2 331 487 лева.
 
В доклада си Мария Гигова, президент на БФХГ, даде висока оценка на представянето на целия български отбор на Световната купа в София и в турнира за "Купа Дънди", където Женина Трашлиева спечели сребърен медал при жените, а ансамбълът на Левски стана шампион.
 

Два нови клуба бяха приети за членове на федерацията - СиВи спорт с президент Симона Пейчева и СК Перла (Пловдив). Три клуба бяха изключени поради липса на дейност. 

Седем медала за България от турнир по бадминтон за юноши и девойки

Българските състезатели спечелиха седем медала (четири сребърни и три бронзови) на международния турнир по бадминтон за юноши и девойки до 17 години в Загреб (Хърватия).

Ирина Николова спечели третия кръг от "Купа България" по прескачане на препятствия край Ямбол

Ирина Николова с  Лун де Миел спечели третия кръг от „Купа България“ по прескачане на препятствия, проведен в местността Кабиле край Ямбол.

Росен Добрев влезе в Комитета на нациите на EHF

Майкъл Видерер от Австрия остава начело на EHF за трети пореден мандат

Отложиха делото за председател на БОК

Поведението на Стефка се превръща в позорно петно, казва човек на Весела Лечева

Директор в ММС за Европейската седмица на спорта: Бъди активен, остани във форма, мисли зелено

Посланието, което искаме да отправим към хората с Европейската седмица на спорта е, че трябва да спортуват активно през цялата година и да подобрят здравословния си начин на живот. Това каза Теодорина Тодорова – директор Дирекция "Европейски програми, проекти и международно сътрудничество“ пред радио "Фокус". 

Министър Пешев награди друкратната световна шампионка по кайтсърф Ая Касабова

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев връчи плакет на професионалната състезателка по кайтсърф Ая Касабова.

10-ото юбилейно издание на  Европейската седмица на спорта #BeActive стартира в София

Началото на инициативата ще бъде даден в София със спортен панаир в Асикс Арена

Биляна Дудова и Юлияна Янева не загубиха финалите си, а получиха уроци

Това заяви треньорът на националките по борба Симеон Щерев

Юлияна Янева със сребро от Световното по борба в Хърватия

Това е първо отличие за родните национали