Глушков на глобалната спортна конференция на ЮНЕСКО „Промени играта“

Глушков на глобалната спортна конференция на ЮНЕСКО „Промени играта“

Вижте подробности за спортния форум в Париж

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков участва в глобалната спортна конференция на ЮНЕСКО „Промени играта“ в Париж. Форумът се организира в резултат от Седмата международна конференция на министрите и висшите служители, отговарящи за физическото възпитание и спорта, проведена в Баку, Азербайджан, през юни 2023 г., и в контекста на Олимпийските и Паралимпийските игри във френската столица. Събитието събра на едно място министри, спортни организации, спортисти на високо ниво, представители на частния сектор, инвеститори, социални предприемачи и други заинтересовани страни, които обсъдиха трансформиращата сила на спорта за устойчиво развитие.

В рамките на конференцията се проведе министерски форум на тема „Изграждане на по-справедливо и устойчиво спортно наследство“. По време на дискусиите бяха презентирани някои от ресурсите на водещата програма на ЮНЕСКО в областта на спорта „Fit for life”, чиято цел е да насърчи разработването и прилагането на приобщаващи практики, политики и програми за качествено физическо възпитание и за равенството между половете в спорта.

По време на събитието се състоя и панел за осигуряването на безопасна и справедлива спортна среда, по време на който участниците разгледаха въпроса за защитата на спортистите, предизвикателствата и нормативните празноти и обсъдиха възможностите за насърчаване на ангажираността на държавите членки и спортния свят в тази област. Бе дискутирана и важната роля на учителите по спорт в борбата с расизма, дискриминацията и езика на омразата.

Бяла, Етър 64, Свиленград и Академик ПУ в битка за титлата  на женското хандбално първенство

Защитаващият титлата си Бяла, Етър 64, Свиленград и Академик ПУ завършиха в първата четворка на редовния сезон в женското хандбално първенство и продължават в основната фаза на надпреварата.

Весела Лечева с открито писмо до федерацията по вдигане на тежести

Председателят на БОК излезе със становище по повод проблемите във федерацията

Ахмед Батаев с бронз на ранкинг турнира по борба в Тирана

Георги Иванов записа една победа

Министърът на младежта и спорта проведе среща с Крлос Насар

Вижте какво двамата дискутираха по време на разговора

Насар: Пожелавам на всички ни да продължим да славим родината си

За втори пореден път Карлос Насар спечели класацията "Спортист на годината" - за 2025-а, както беше и за 2024-та

Карлос Насар е Спортист №1 на България за 2025 година!

Той остави зад себе си Алекс Николов и Алберт Попов