Глушков на среща с министъра на младежта и спорта на Ирак

Глушков на среща с министъра на младежта и спорта на Ирак

Двамата обсъдиха възможностите за бъдещо сътрудничество между двете държави в сферата на младежта и спорта

    Министърът на младежта и спорта Георги Глушков се срещна с иракския си колега Ахмед Ал-Мубарка. Двамата обсъдиха възможностите за бъдещо сътрудничество между двете държави в сферата на младежта и спорта. 
 Георги Глушков заяви, че обмяната на опит ще е полезна и за двете държави. По думите му България и Ирак могат да си сътрудничат със споделянето на добри практики в областта на спортната инфраструктура, където Ирак отбелязва сериозен прогрес през последните години, обмяна на спортни специалисти, общо партньорство в борбата срещу допинга и организиране на съвместни инициативи, свързани с младежките политики. 
    От своя страна Ал-Мубарка отбеляза, че България е страна със сериозни традиции в спорта и допълни, че ще се радва двустранните отношения между двете държави да се задълбочат. 
    На срещата присъстваха още посланикът на Ирак Н. Пр. Лина Омар, зам.-министърът на младежта и спорта Петър Младенов, който запозна иракската делегация с дейностите, извършвани от ММС в сектор „Младеж“, както и директорът на дирекция „Европейски програми, проекти и международно сътрудничество“ Теодорина Тодорова-Петканин.

Нургюл с победа в VIII кръг на Европейското по шахмат

Начело в класирането със 7 точки излезе испанката Сабрина Вега

Над 700 плувци взеха участие на осмия турнир "Златоперки"

Най-добрите плувци от осмия турнир "Златоперки" в петте възрастови групи при момичетата и при момчетата получиха купи за своите постижения в много сериозната конкуренция на общо 743-ма състезатели, взели участие в турнира, организиран от ПК "Левски" на басейна "Спартак" в София. 

Йонас Вингегор спечели Джиро Д'Италия!

Йонас Вингегор без изненада е големият победител в 109-ото издание на колоездачната Обиколка на Италия, което започна с исторически три етапа в България

Ансамбълът на България остана без медал на Европейското по художествена гимнастика

Отборът на Испания, който защити титлата си в многобоя, триумфира и на двата финала във Варна

Треньорката на Стилияна Николова: Винаги има какво да подобряваме (ВИДЕО)

Валентина Иванова коментира европейската титла на своята възпитаничка

Стилияна Николова: Много съм щастлива, но мога още (ВИДЕО)

"Емоциите така излязоха от мен", коментира европейската шампионка сълзите си на химна за награждаването