Голямата ни надежда за олимпийска титла Карлос Насар заминава за Париж с болно рамо

Голямата ни надежда за олимпийска титла Карлос Насар заминава за Париж с болно рамо

Вижте подробности

Световният и двукратен европейски шампион но вдигане на тежести Карлос Насар заяви пред „Мач Телеграф“, че травмата му в рамото отшумява, въпреки че все още има леки болежки. Както е известно, талантът от Червен бряг реши да не ходи с другите ни олимпийци в щангите на лагер в Дижон преди Игрите, а остана да си тренира в България.

„Болежки винаги има, то пълно щастие няма. Ще летя за Париж на 26 юли в 5 сутринта, но няма да влизам веднага в олимпийското село. Ще остана няколко дни да тренирам в града, за да се аклиматизирам. В селото ще вляза в началото на август. Състезанието в моята категория е на 9 август, така че има достатъчно време.“, сподели вчера пред медията ни Насар.

Напоследък в клипове в социалните мрежи той демонстрира супер форма, като изхвърля 185 кг – 3 над световния рекорд, и се опитва да изтласка 230, което е със 7 кг над върховото постижение на планетата.

България на четвъртфинал на Европейското по бадминтон в Испания

Нашият тим постигна четвърта победа

Мениджърът на Насар: Има интерес от минимум три държави, които желаят да го привлекат

„Интересът към Карлос датира отпреди три-четири години", каза Николай Жейнов

Министър Пешев: Домакинството на Giro d’Italia е исторически момент за България

“Това престижно спортно събитие има дълбоко значение за младежта и спорта в България", каза министърът на спорта

Обиколката на Италия ще стартира с етап от Несебър до Бургас

На 8 май 2026 година

Официално! Насар подписа договор и остава в България

Олимпийският и световен шампион Карлос Насар подписа договора си с Българска федерация по вдигане на тежести и ще продължи да се състезава за България.

Пешев: С приемането на три етапа от Джиро д'Италия, България се нарежда на световната спортна карта

В Рим днес ще бъде представен маршрута на колездачната обиколка на Италия през следващата година. Три от етапите на Джирото ще се проведат на територията на нашата страна.

Финално! Джирото е в България

Giro d'Italia 2026 (Джиро д'Италия) ще включва три етапа в България, обхващащи повече от 600 км и включващи множество общини от Несебър до София, съобщиха официално организаторите.

България с два медала от Световното първенство по крос кънтри за спортисти с интелектуални затруднения

България спечели два медала на Световното първенство по крос кънтри за спортисти с интелектуални затруднения в Генуа, Италия.

Валентина Георгиева претърпя операция

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева претърпя успешна операция на коляното.