Хандбалистките паднаха от Турция

Хандбалистките паднаха от Турция

Вижте подробности

Женският национален отбор на България по хандбал за жени загуби домакинството си на Турция с 24:30 (12:13) в среща от квалификациите за Европейското първенство в Австрия, Унгария и Швейцария. Срещата е от предварителна група 6, в която са още съставите на Сърбия и Черна гора. Българският тим е без спечелена точка след първите три мача.

На 3-и март България и Турция ще се срещнат отново, този път на турска земя в четвъртия кръг от квалификациите.

Националките изиграха равностойно първо полувреме, след което имаха само гол пасив - 12:13, но през втората част гостенките поведоха с 25:21, до края имаха предимство в резултата и стигнаха до крайния успех.

За България с по 6 попадения се отличиха Маринела Панайотова и Полина Генчева, която се завърна в състава след контузия.

За Турция най-резултатни бяха Аслъ Искит-Чалъшкан с 9 гола и Бейза Ирем Сенгюл.

България не успя да стигне до първи успех на европейската сцена от 2015-та година насам. Последните две победи на женския национален отбор бяха в първия кръг на квалификациите за Евро 2016. Тогава в Габрово отборът надигра Азербайджан с 32:28 и Фарьорски острови с 31:22.

Министърът на спорта поздрави спортните журналисти

2 юли е Международен ден на спортния журналист

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка. 

Легендарен украински спортист пострада тежко на фронта

Игор Червински участва в логистична операция

Валентина Георгиева с нова титла

Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева от клуб Левски-Спартак спечели титлата в многобоя при жените на Държавното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в тренировъчната зала на "Арена 8888".

Ясни са новите стандарти в щангите, Насар няма да има проблеми в новата категория

Вижте подробности

Сестри Стоеви станаха шампионки на двойки в Италия

Те победиха туркини на финалае

Рамазанов и Магамаев със сребърни медали в Турция

Двамата загубиха във финалите си на турнира по борба "Яшар Догу"

Спортът по телевизията днес

Вижте богатата неделна програма

Страхотно! Трети медал за Петър Мицин от ЕП по плуване

Българинът грабна среброто на 800 метра свободен стил