2. Други спортове
  3. Хандбалистките паднаха от Турция

Хандбалистките паднаха от Турция

Женският национален отбор на България по хандбал за жени загуби домакинството си на Турция с 24:30 (12:13) в среща от квалификациите за Европейското първенство в Австрия, Унгария и Швейцария. Срещата е от предварителна група 6, в която са още съставите на Сърбия и Черна гора. Българският тим е без спечелена точка след първите три мача.

На 3-и март България и Турция ще се срещнат отново, този път на турска земя в четвъртия кръг от квалификациите.

Националките изиграха равностойно първо полувреме, след което имаха само гол пасив - 12:13, но през втората част гостенките поведоха с 25:21, до края имаха предимство в резултата и стигнаха до крайния успех.

За България с по 6 попадения се отличиха Маринела Панайотова и Полина Генчева, която се завърна в състава след контузия.

За Турция най-резултатни бяха Аслъ Искит-Чалъшкан с 9 гола и Бейза Ирем Сенгюл.

България не успя да стигне до първи успех на европейската сцена от 2015-та година насам. Последните две победи на женския национален отбор бяха в първия кръг на квалификациите за Евро 2016. Тогава в Габрово отборът надигра Азербайджан с 32:28 и Фарьорски острови с 31:22.