Харумафуджи спечели за шести път Купата на Императора

Харумафуджи спечели за шести път Купата на Императора

Даниел Иванов финишира с победа във Фукуока

Монголският сумист Харумафуджи триумфира за шести път в кариерата си с най-престижния трофей в древния японски спорт - Купата на Императора. В заключителния двубой от 15-ия ден на надпреварата "Кюшю башьо" във Фукуока, Харумафуджи победи именития си сънародник Хакухо.

Двамата "йокодзуна" бяха с еднакъв баланс 13-1 и днешната победа на Харумафуджи с техниката "йорикири" му осигури ценния трофей. Монголците бяха победени по веднъж от 27-годишния японец Кисеносато, който пребори всички най-силни съперници във Фукуока и благодарение на това ще получи шанс да стане 71-ия в историята "йокодзуна" на турнира в Токио през януари 2014 г. Българският представител Даниел Иванов-Аоияма победи в последния ден Окиноуми и финишира с актив от 10 бели точки и 5 черни.

С този баланс 193-килограмовият гигант от Елхово си гарантира изкачване в йерархията. За съжаление, Калоян Махлянов-Котоошю бе принуден да напусне турнира предсрочно заради травма в лявото рамо и загуби ранга си "одзеки". Ако реши да продължи кариерата си, 30-годишният Котоошю ще бъде "секиваке" в Токио.
 

Петър Мицин бе избран за най-добър плувец на 2025 година

Българинът спечели злато на Европейското до 23 години

България спечели сребърни медали на Световното по Air Badminton

Женският ни национален отбор с призова позиция на първия шампионат в този спорт

Финалистът за купа “Стенли” се подсили с “All Stars” играч

Едмънтън Ойлърс с нов вратар

Българската федерация по плувни спортове ще бъде домакин на международен семинар

Президентът на БФПС Георги Аврамчев е уверен, че София ще предложи отлични условия

Насар и волейболистите със спортен Икар за 2025 г.

Карлос Насар е носител на наградата "Спортен Икар" на Фондация "Български спорт" за втора поредна година.

Тъчдаун под елхата: Когато НФЛ сервира екшън вместо коледни сладки

Плейофната надпревара навлиза в най-горещата си фаза

Инвестиция в бъдещето: КУБ подкрепи млади варненски спортисти

Проведе се състезание по ориентиране

Международната федерация по гимнастика си смени името

Международната федерация по гимнастика (ФИГ) смени визията и името си - World Gymnastics

Fibank представи новия благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика

От страна на федерацията също изразиха признателност за подкрепата