И България на Европейско първенство по ММА в Русия

И България на Европейско първенство по ММА в Русия

Квалификациите ще се проведат на предстоящия турнир в Дупница на 22 и 23 септември

Над 300 бойци от цяла Русия ще вземат участие в държавното първенство на страната, организирано от „Съюз ММА Русия“. От тях само 12 ще получат правото да се бият за титлата „Шампион на Русия“.

България също ще бъде представена на Европейското първенство с национален отбор. Квалификациите са организирани от националната БФММА (Българска Федерация по ММА) и ще се проведат на предстоящия турнир в град Дупница на 22 и 23 септември. Победителите в категориите ще заминат за Санкт Петербург, за да защитят националния флаг.Квалификациите започват на 22.09.2012 от 14:00 в Градска спортна зала Дупница.
 
Категориите са до 65кг, до 70кг, до 77кг, до 84кг, до 93кг и над 93кг. На 28 и 29 септември в „Дружба“, Лужники, ще се проведат предварителните кръгове, а финалите ще се състоят на 30 септември, по време на международния турнир M-1 Challenge 34 - Emlianenko vs Gluhov.

В турнира имат право да участват лица над 18 години. Победителите ще представят Русия на Европейското първенство по ММА, което ще се проведе през месец октомври в Санкт Петербург и е посветено на 15 годишнината на ММА в Русия.

БФММА има дългосрочно сътрудничество с веригата М-1. След създаването на "Съюз ММА Русия", БФММА бе приета за член и получи правото да създаде отбор, който да представя страната на Европейските и Световни първенства по ММА. Президент на "Съюз ММА Русия" е руската ММА легенда - Федор Емелияненко, а вицепрезидент е собственикът на M-1 Global - Вадим Финкелщайн.

Президентът на БФММА, Любен Джубрилов, получи покана за участие в Европейския съвет към Световната федерация, което е признание за работата, свършена от него и екипа на федерацията за последните 5 години. 
Италианец спечели единствения старт по часовник от Джирото

Алфонсо Еулалио запази розовата фланелка

Световната гимнастика коментира решението си да вдигне санкциите са състезатели от Русия и Беларус

Международната федерация по гимнастика (Световна гимнастика) защити решението си да вдигне всички ограничения срещу състезатели от Русия и Беларус с думите, че така се спазват принципите за раввнопоставеност и истинският дух на спорта, пише агенция Ройтерс. 

Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.

Изгряваща надежда: Карина Маринкова с престижна награда от Фондация „Димитър Бербатов“ 

Карина Маринкова, заслужено грабна титлата „Лауреат“ в категория „Изкуство“ за ученици от 1. до 4. клас

Стилияна Николова с ново съчетание на лента

Ева Брезалиева се лекува от болки в крака преди Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна

Николай Илиев донесе европейска титла, България с 5 медала от Евро 2026

Радослав Великов-младши взе сребърно отличие