Испания без Надал, Италия с най-доброто за купа "Дейвис"

Испания без Надал, Италия с най-доброто за купа "Дейвис"

Въпреки отсъствието на Матадора, селекцията на капитана Бругера изглежда впечатляващо

Носителят на рекордните 22 титли от Големия шлем Рафаел Надал няма да играе за Испания в предстоящия от 13 до 18 септември турнир за купа "Дейвис".

36-годишният Надал ще получи почивка, тъй като надпреварата се пада точно между Откритото първенство на САЩ и демонстративната надпревара "Лейвър къп". Въпреки отсъствието на Надал, селекцията на капитана Серхи Бругера изглежда впечатляващо.

Той залага на Карлос Алкарас, който е четвърти в световната ранглиста, Пабло Кареньо-Буста, който в неделя спечели турнира "Мастърс" в Монреал, ветерана Роберто Баутиста-Агут, младия талант Алехандро Давидович-Фокина, както и специалиста на двойки Марсел Гранойерс.

Испания е домакин на една от четирите предварителни групи, а мачовете от поток "В" ще се играят във Валенсия. Съперници на испанците са още Канада, Сърбия и Република Корея, като първите два отбора продължават към финалната фаза, която ще се проведе през ноември в Малага.

Друг от фаворитите в турнира - Италия, ще може да разчита на най-доброто, с което разполага. Италианците са домакини на група "А" в Болоня, в която са още Хърватия, Аржентина и Швеция.

За участие в турнира капитанът на тима Филипо Воландри заложи на Яник Синер и Матео Беретини, съответно номер 12 и номер 15 в световната ранглиста, Лорецо Музети и ветераните Фабио Фонини и Симоне Болели, които ще трябва да поемат тежестта в мачовете на двойки.

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.

Световният шампион Тадей Погачар спечели за четвърти път Лиеж-Бастон-Лиеж

Словенецът премина 259,5-километровата дистанция за 5 часа, 50 минути и 28 секунди

Българското участие в Тирана приключи със сребро на Ахмед Батаев

България завърши участието си на Европейското първенство по борба в Тирана със сребърен медал на Ахмед Батаев, който отстъпи на азербайджанеца Али Цокаев с 3:5 във финала на категория до 92 кг свободен стил

Христо Христов: Върнах се в големия спорт

Бронзовият медалист в категория до 110 килограма от европейското първенство по вдигане на тежести в Батуми Христо Христов каза при прибирането си в България, че е доволен от това, че е успял да се върне сред най-добрите състезатели