Избраха Антоанета Костадинова за №1 в Търговище

Избраха Антоанета Костадинова за №1 в Търговище

Вижте подробности

Олимпийската вицешампионка по спортна стрелба Антоанета Костадинова беше избрана за спортист на годината на Община Търговище. Тържествената церемония се проведе снощи в концертната зала на ОНЧ "Напредък-1864", а отличени бяха трите най-добри състезатели над 18 години, десетте най-добри до 18 годни, както и трите най-успешни отбора. Носителите на наградите са определени по нови правила, предложени от Костадинова, която е почетен гражданин на Търговище.

Именно Антоанета Костадинова заслужи и отличието за най-добър спортист в категорията при състезателите, навършили пълнолетие. Тя има завоювани златен и сребърен медал от Европейските игри в Краков, както и четвърто място от Световната купа в Баку, съобщава от Общината.

"Пожелавам на всички спортисти много успехи, да са здрави, да нямат контузии, защото това е нещото, което може да те събори не само физически, но и психически", заяви Костадинова и добави, че това е 13-и пореден път, в който печели първото място.

Отличията на Костадинова и на нейния треньор Христо Маринов бяха връчени от кмета д-р Дарин Димитров.

"Пожелавам Ви да сте здрави, да постигате целите си. Вие прославяте Търговище в България и по света и много се гордеем с Вас", каза кметът.

Второто място при спортистите над 18 години е за Иван Сираков, състезател по ориентиране на Варинт 5. Той има пет първи места от Шампионата на Югоизточна Европа и пет първи места от държавно първенство. Трети е Теодор Трифонов от клуб по спортна гимнастика Светкавица. Сред неговите постижения са първо място от Държавно лично-отборно първенство финал кон с гривни, първо място от първенство Купа България - халки и многобой.

Първенец в класация при състезателите до 18 години е Халил Садъков от клуба по свободна, класическа и самбо борба Олимпиец. Негов треньор е Стойчо Ненов. Сред най-добрите постижения на Садъков са четири първи места - от Балканско първенство, Държавно лично първенство, Държавно лично-отборно първенство, международен турнир "Стоте войводи" в Сливен.

Втората позиция е за друг състезател на Олимпиец - Никифор Петров. Трета в класацията е Хелин Шакироглу от баскетболен клуб Светкавица-Мебел Стил. В подреждането следват състезателката по ориентиране на Варинт 5 Ния Онуфриева, Онур Хикмет от клуба по спортна гимнастика Торнадо, Джан Ъшък от клуб по борба Олимпиец, Юлия Георгиева от клуба по ориентиране Вариант 5, Панайот Иванов от клуб по спортна стрелба Светкавица, Толга Абдурахманов от клуб по спортна гимнастика Светкавица и Иван Александров с клуб по стрелба Светкавица.

При отборите първото място заслужиха момичетата до 12 години на баскетболен клуб Светкавица - Мебел Стил. Техен треньор е Христиана Златкова. Втори са девойките 16 години на същия клуб, а трети - девойките младша възраст на клуб по художествена гимнастика Алегро.

Тази година общо 11 спортни клуба от общината подадоха номинации. В категорията до 18 години бяха номинирани 15 състезатели, а в тази над 18 - 8 спортисти. Отборите също бяха осем. Отличените са определени от комисия, в чийто състав влизат спортни деятели, журналисти, общински съветници и експерти от администрацията.

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд. 

България със 7 медала от третия ден на СП по канадска борба в Албена

Българските представители спечелиха седем медала (3 златни и 4 сребърни) в третия състезателен ден на Световното първенство по канадска борба, което се провежда в Албена.

И НСА посрещна своите първокурсници

Красимир Петков подчерта колко важна е отговорността на всеки студент пред самия себе си

Весела Лечева гост на държавното първенство по ловна стрелба

Федерацията създава отлични условия за развитието на този атрактивен спорт

Зам.-министър Петър Младенов: Образованието е най-сигурната инвестиция в бъдещето на всяко дете

В рамките на събитието беше открита и новоизградена спортна площадка

Валентина Георгиева остана на крачка от медалите в Париж

Двукратната европейска сребърна медалистка Валентина Георгиева зае четвърто място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж

Първи медал за България от Световното по канадска борба в Албена

Стефан Стефанов донесе първия медал от Световното първенство по канадска борба, което започна в Албена.

Валентина Георгиева на финал на прескок на СК по спортна гимнастика

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж.

Премиерът и спортният министър инспектираха зала по борба, направена за 40 дни

Правителството отпусна 2 млн. лв. за съоръжението, което ще се използва от клубовете по борба на ЦСКА