Изчислено: Карлос Насар с най-добро постижение на Европейското в София

Шампионът в категория до 89 килограма Карлос Насар постигна най-силното постижение на Европейското първенство по вдигане на тежести, след като резултатите на всички участници на шампионата в София бяха приравнени чрез системата "Роби".

Българинът спечели титлата пред пълните трибуни на "Арена София" с резултат от 391 килограма в двубоя, който бе само с пет по-слаб от световния рекорд на китаеца Ли Даин. Постижението на 19-годишния Насар се равнява на 958,6679 точки по системата "Роби".

Втори в класацията е белорусинът Яухени Циханцов с 891,5056. Той стана шампион в олимпийската категория до 102 килограма с двубой от 398 килограма. Трети е неговият подгласник в същата категория Самвел Гаспарян от Армения, който вдигна 396 килограма за общо 876,7103 точки.

В десетката е и още един българин - Божидар Андреев, който спечели златния медал в категория до 73 килограма. Андреев постигна 348 килограма в двубоя за 861,2889 точки по системата "Роби". Това му бе достатъчно за шесто място сред всички тежкоатлети, като освен от първите трима той бе изпреварен и от италианеца Антонио Пицолато (871,9649 точки/кат. до 89 кг) и арменеца Гарик Карапетян (862,0874 точки/кат. до 102 кг).

Васил Маринов, който стана седми в категория до 102 килограма, е 13-и в цялостното подреждане по системата "Роби". Васил Маринов, който стана шампион при 61-килограмовите, е на 37-мо място, Иван Димов, който стана сребърен медалист в същата категория, е на 40-о място, а Христо Христов (кат до 109 кг) е 45-и. Варненецът е и последният българин сред 50-те най-добри на европейското първенство.

При жените най-силният резултат бе записан от шампионката в категория до 87 килограма Солфрид Коанда. Норвежката взе титлата с двубой от 280 килограма, за което получи 850,3754. След нея се наредиха шампионката при 49-килограмовите Михаела Валентина Камбей от Румъния със 797,8385 точки, а трета е украинката Камила Конотоп, шампионка до 59 килограма, със 789,0832 точки.

От българките най-добър резултат по сравнителната таблица е дала Галя Шатова в категория до 64 килограма, който й е донесъл 493,3932. Шатова е на 34-то място в общото подреждане.

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат