Извадиха Мария Гигова от световното съдийство

Извадиха Мария Гигова от световното съдийство

Бившият председател на Българската федерация по художествена гимнастика Мария Гигова бе изключена до края на 2014 година от Техническата комисия на Международната федерация по гимнастика (FIG)

Бившият председател на Българската федерация по художествена гимнастика Мария Гигова бе изключена до края на 2014 година от Техническата комисия на Международната федерация по гимнастика (FIG).

Гигова, която като състезателка е трикратен световен шампион по художествена гимнастика за 1969, 1971 и 1973 година, е наказана, заради участието си в манипулирането на съдийски курсове, съобщават от международната федерация.

Гигова, заедно с Наталия Кузмина (Русия), Шихоко Секита (Япония), Даниела Деле Чиае (Италия), Ноа Абу Шабана (Египет) и Каролин Хънт (САЩ) няма да могат да изпълняват служебните си задължения до 31 декември 2014 година. Те са обвинени, че са давали дипломи, без да спазват наредбите на международната централа.

Дисциплинарната комисия направи свое разследване на обвиненията и след жалба на FIG, промени първоначалното си становище, че шестимата членове на комисията не са нарушавали правилата по време на курсове за съдии по художествена гимнастика в Букурещ, Москва и Аликанте.

Шестимата ще могат все пак да продължат да тренират съдии, но вече няма да могат да ги оценяват, нито ще могат да наблюдават как се представят съдиите на различните състезания.

Наказанията могат да бъдат обжалвани пред Арбитражната комисия на FIG до 21 дни.

Бившият олимпийски шампион Ричард Карапас пропуска колоездачната обиколка на Испания

Той все още не е възстановен напълно от заболяване

Националите в свободния стил останаха без медали на Световното по борба в Самоков

В днешните категории България бе представена от Ердал Галип и Григор Чернаков

Петима българи ще участват на Световното по плуване за юноши в Отопени

Петима български състезатели ще вземат участие на започващото днес Световно първенство по плуване за юноши в румънския град Отопени.

Есад Бозали на репешаж на Световното за младежи в Самоков

Останалите трима представители на страната във втория ден на турнира отпаднаха

Олимпийският шампион Магомед Рамазанов пропуска световно първенство по борба

Златният медалист от Париж 2024 ще се подложи на операция.

България отново без полуфиналисти на световното първенство по борба за младежи в Самоков

България остана без полуфиналисти и във втория ден на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи. 

Ненад Лалович откри шампионата на планетата за юноши и девойки по борба в Самоков

Вижте подробности

Рокада на върха в Българската федерация колоездене

Евгений Балев предаде управлението на своя заместник Александър Алексиев

Световен рекорд в колоезденето

Състезаващият се за Великобритания колоездач Мат Ричардсън постави световен рекорд в колоезденето на писта на 200 метра с летящ старт, като стана първият човек, счупил границата от 9 секунди.