Канчелара също се отказа от "Тур дьо Франс"

Канчелара също се отказа от "Тур дьо Франс"

Фаворитите окапаха един след друг на тазгодишната Обиколка на Франция

Четирикратният световен шампион в дисциплината бягане по часовник Фабиан Канчелара (Швейцария) се отказа от участие в колоездачната обиколка на Франция, за да се подготви по-добре за световното първенство през септември.

33-годишният швейцарец беше 34-ти в генералното класиране след 10-ия етап, след като завърши пети в петия етап и втори в деветия. Канчелара е поредният фаворит за титлата, който напуска състезанието.

Преди това от Тур дьо Франс се отказаха Алберто Контадор, шампион от 2007 и 2009 година, защитаващият титлата си Крис Фрум (Великобритания), Анди Шлек (Люксембург), шампион за 2010 година, както и Марк Кавендиш (Великобритания).

Днес е почивен ден в Обиколката на Франция. 

Давид Иванов не стигна до финала на кон с гривни в Котбус

Първи с 15.000 точки е Габриел Тарчета от Италия

Пети финал за България от Европейското първенство по стрелба с лък в зала

Входът за зрители в зала "Колодрум" е свободен

Стилияна Николова блесна с убедителна победа в контролното на националния

Проверката премина при изключително високо ниво

Враца отличи своята вицешампионка по спортна стрелба!

След сребърния медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Бургас младата надежда на врачанския клуб по спортна стрелба – Деница Тошева се срещна с кмета Калин Каменов.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе